Політика України, Суспільство
  2762  0
Матеріали за темою:

 Вища рада юстиції виправдала суддю, яка позбавила прав водіїв "Автомайдану", - адвокат Роман Маселко. ФОТО

ВРЮ вкотре показала свою неспроможність провести справжнє очищення судової влади, зокрема, за її рішенням суддю Шевченківського районного суду Києва Людмилу Козятник, яка позбавила прав керування 5 водіїв "Автомайдан"у, визнали не винною.

Як повыдомляэ ЦензорРеформ, про це на своїй сторінці у Facebook повідомив адвокат "Автомайдану" Роман Маселко.

Як зазначає Роман Маселко: "14 липня ВРЮ вирішила, що суддя яка позбавила прав керування Nina Zenich та ще 4 водіїв за поїздку до Межигіря на підставі сфальсифікованих документів є невинною і не може бути звільнена. Особливість цієї справи є те, що підставою для розгляду справи судді Козятник став висновок Вищої кваліфікаційної комісії суддів, відповідно до якого суддя Козятник у цьому випадку порушила присягу і має бути звільненою. Наголошую ВККС вирішила, що Козятник порушила присягу, а ВРЮ - суддя нічого не порушувала".

Також за словами Маселка, рішення судді Козятник відзначилось особливим цинізмом, оскільки один з водіїв має двох малолітніх дітей, одна з яких - інвалід, яку постійно треба возити до лікарів: "Забрати у мами права означало позбавити дитину належного лікування... Суддя "врахувала" цей факт і застосувала максимальну санкцію - 6 м. позбавлення прав".

Роман Маселко вважає, що "підтримка ВРЮ такого цинічного судді є дуже "хорошим" сигналом для суддів на старті масових конкурсів на посади суддів… ВРЮ вирішила продемонструвати особливо мягкий підхід до суддів і вчергове підтвердила свою порочну практику - "одне порушення прощається, яким би тяжким воно не було". Це вже відпрацьовано на суддях Саніну, Чаусу, Трубнікову, Бугілю, Захарчук та ін.".

Якщо раніше ВРЮ підтверджувало 63 % рішень ТСК про звільнення суддів, то, на переконання Маселка, зараз ВРЮ взяла курс на суттєве зменшення проценту звільнених, тоді "лише незначна частина з приблизно 330 суддів Майдану буде звільнена".

"Чим ближче до отримання ВРЮ повноважень на звільнення та призначення суддів тим менше у мене довіри у готовності та спроможності ВРЮ забезпечити справжню реформу", - зазначив адвокат.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008028
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору