Політика України, Суспільство
  1534  0
Матеріали за темою:

 Запуск електронного декларування службовців планують вчергове зірвати, – експерти антикорупційної групи РПР

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) хоче відтермінувати дати запуску системи електронного декларування найвищих посадових осіб.

Як повдомляє ЦензорРеформ, про це заявили експерти антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ.

Також експерти вимагають від від президента та прем'єр-міністра забезпечити вчасний початок роботи системи електронного декларування, щоб найвищі посадові особи держави почали декларувати своє майно, доходи і витрати вже з 15 серпня.

Експерти РПР вважають, що це вже не перша спроба підірвати чи саботувати запуск нової системи декларування. У змінах, які пропонує внести НАЗК, зазначено, що з 15 серпня декларувати свої доходи будуть не всі особи, зокрема такі найвищі посадові особи держави - президент України, прем'єр-міністр України, Голова Верховної Ради України, члени уряду, генеральний прокурор, голова СБУ та інші - подаватимуть свої декларації за 2015 рік пізніше.

Таке рішення може призвести до того, що у вересні-жовтні найвищі посадові особи змінять законодавство, щоб заблокувати роботу системи електронного декларування.

Експерти зазначають, що подання про неконституційність положень Закону "Про запобігання корупції" уже на розгляді Конституційного Суду. Якщо він його задовольнить, то це призведе до скасування ключових норм електронного декларування. В той же час парламентарі розробляють закон, який звільнить від відповідальності за недостовірні відомості в майновій декларації і незаконне збагачення.

Як запевняють експерти, ще 15 червня до Мін'юсту передали всі акти для запуску роботи системи декларування, однак поки нічого не відомо про завершення державної реєстрації, а це є однією з головних умов для запуску системи декларування. Крім цього, потрібно також отримати підтвердження відповідності захисту інформації в системі від спеціального державного органу - Держспецзв'язку.

Нагадаємо, система електронного декларування повинна працювати ще з минулого року, однак через тривалий процес формування НАЗК, її запуск відкладався. Крім цього, електронні декларації є зобов'язанням України перед МВФ та ЄС у рамках візової лібералізації.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3008006
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору