Політика України
  1263  0

 Будь-яке зволікання ЄС стосовно безвізового режиму може зруйнувати механізм лобіювання реформ, - "Європа без бар'єрів"

Якщо Україна отримає безвізовий режим з ЄС без затримок, то це і надалі дозволить громадськості та Європі ефективно просувати подальші реформи. Однак, будь-яке зволікання ЄС стосовно безвізового режиму може зруйнувати механізм лобіювання реформ, а довіра до ЄС буде підірвана.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявила Ірина Сушко, виконавчий директор ГО "Європа без бар'єрів" під час дискусії у Берліні, присвяченій перспективам і ризикам безвізового режиму для України.

Вона зазначає: "Безвізовий режим має велике символічне значення для української суспільної думки, яке перевищує навіть його практичну значущість. Через це він залишається ефективним важелем для впливу на владу у просуванні реформ у сферах боротьби з корупцією, безпеки та міграції".

За словами Ірини Сушко, не варто боятися того, що після запровадження візової лібералізації, просування реформ зупиниться, питання безвізового режиму може залишатися фактором впливу за рахунок постлібералізаційного моніторингу.

На її думку, щоб отримати безвізовий режим, Україна уже досягла значного прогресу у боротьбі з корупцією, створила низку відповідних органів, запровадила нові системи контролю за безпекою документів, вдосконалила управління кордонами. Однак все ще залишається багато питань, де потрібен подальший контроль і моніторинг.

Зокрема, Анастасія Красносільська, представниця Центру протидії корупції, вважає, що одним з таких важливих питань наразі є створення спеціалізованого антикорупційного суду.

Нагадаємо, у Берліні відбулася дискусія "Безвізовий режим для України: опції та імплікації". У ній взяли участь українські експерти з ГО "Європа без бар'єрів", Центру протидії корупції, інших організацій-членів платформи Реанімаційний Пакет Реформ, політики, представники європейських громадських організацій і аналітичних центрів.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007947
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору