Політика України
  1001  0

 Експерти РПР закликають прийняти правки щодо перезавантаження складу НКРЕКП

Експерти групи "Реформа енергетичного сектору" Реанімаційного Пакету реформ вимагає ухвалення закону 2966-д щодо Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з правками щодо перезавантаження складу Комісії та фінансової незалежності Регулятора (ініціатори – народні депутати Олександр Домбровський).

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

На цьому тижні у депутатів буде остання можливість повернути довіру Споживачів до реформ в галузі енергетики шляхом створення нового незалежного та прозорого Регулятора - Національної Комісії, що регулює сфери енергетики та комунальних послуг.

За словами експертів РПР, прийнятий із правками законопроект має на меті забезпечити більш прозоре існування та якісну роботу Комісії. Зокрема, правка №71 до законопроекту встановить належний рівень зарплат працівникам апарату, що в перспективі надасть змогу новим Комісіонерам залучати високваліфікованих та незаангажованих фахівців та підвищити якість процесу прийняття рішень; №171 - сприятиме повному перезавантаженню поточного складу Комісії, а правка №1-17 використовуватиме методику жеребкування під час конкурсного відбору Комісіонерів, що надасть змогу мінімізувати суб'єктивний вплив на процес формування складу Комісії.

Крім цього, як зазначають експерти, найближчим часом має також бути вирішене питання відповідності повноважень гілок влади нормам Основного Закону, яке порушене законопроектом 2966-д.

Експерти РПР запевняють: реформа енергетичного сектору є важливою для стабільного розвитку економіки держави. Подальше відтермінування моменту створення нового Регулятора нівелює будь які розумні ініціативи держави в галузі енергетики, адже незалежний Регулятор - фундамент для побудови цивілізованих відносин на ринках енергоресурсів, заснованих на взаємній довірі виробників та споживачів.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007888
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору