Політика України
  248  0

 Словосполучення "виборча реформа" дискредетоване політиками, - аналітик ОПОРИ Олександр Клюжев

В українській виборчій системі є дві глобальні проблеми: відсутність довіри до інституту виборів та тіньове фінансування виборчого процесу

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявив під час круглого столу "Навіщо Україні зміна виборчих правил?" Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА.

"Словосполучення виборча реформа завдяки політикам дискредетована. Вони показали свою неспроможність прийняти зміни до законодавства. Крім того, загальний корупційний фон всередині країни впливає на перебіг виборів, тому у цьому контексті варто більше говорити про реформу правоохоронної системи, а не про зміни у виборчому законодавстві. Станом на сьогодні лише нормальна правоохоронна система може протидіяти корупції і забезпечити доступ громадян до чесних виборів. Громадськість, експерти та депутати не повинні акцентувати увагу лише на тому, що треба робити в контексті виборчої реформи, треба акцентувати увагу на тому, як ми це будемо робити, як повернути довіру громадян", - зауважив Клюжев.

Натомість Андрій Магера, заступник голови Центральної виборчої комісії, сказав, що до створення чесних та прозорих умов у законодавстві треба ставитися більш глобально, тим паче чесні вибори не можуть бути у суспільстві, де панує корупція: "Є нюанси, які можна виправити лише на рівні Конституції. Правила повинні бути доступні, зрозумілі для всіх громадян України. Як почне рости рівень політичної культури ситуація у виборчій системі буде виправлятися".

Щодо оновлення виборчої системи, то Андрій Магера є прихильником мажоритарної системи із багатомандатними округами, щоб кожна з громад була представлена у територіальних законодавчих органах, зокрема він зазначив: "Однією з вимог Євромайдану було запровадження пропорційної системи з відкритими списками. Ну от багато депутатів пройшло за цією системою, але вони чомусь не дуже поспішають приймати реформаторські закони".

На його думку, виборчий бар'єр до парламенту повинен встановлюватися на рівні 3-5% не більше, оскільки це не сприятиме репрезентативності у парламенті.

Як вважає Клюжев, громадськості потрібно впливати на політичний контекст, аби ухвалити закон про відкриті списки, а сам виборчий кодекс потрібно розробляти паралельно із законом про вибори народних депутатів України.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007845
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору