Київські новини, Суспільство
  5665  0
Матеріали за темою:

 Громадське обговорення про перейменування бульвару Лепсе – одне з найрезонансніших, - В’ятрович

Громадське обговорення та онлайн-голосування щодо перейменування бульвару Івана Лепсе в Києві на честь Вацлава Гавела в рамках декомунізації завершилося. Воно було найрезонанснішим, вважає голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Нагадаємо, перемогу отримав чеський президент і драматург, лідер Оксамитової революції в Чехословаччині Вацлав Гавел.

З 13 травня кияни мали змогу дискутувати на тему перейменування бульвару Лепсе на Гавела. З самого початку історики та експерти Українського інституту національної пам'яті позитивно сприйняли можливість перейменування та закликали громадськість віддати голос за відомого дисидента, який переміг комунізм.

"Це було завзяте громадське обговорення, одне з найрезонансніших і входить у топ-3 для мене особисто, сюди також належить обговорення щодо перейменування вулиці та проспекта на честь Романа Шухевича та Степана Бандери", - зазначив В'ятрович.

За Гавела учасники онлайн-опитування віддали 3529 голосів, проти - 2011. Як зазначив Олександр Зінченко, радник голови Українського інституту національної пам'яті, якби перемога була за тими, хто проти імені Гавела у Києві, то це була б перемога невігластва і свідчило б про безсилля сильних: "Гавел - автор геніального есею "Сила безсилих" - маніфесту громадянських змін, книжки рецептів з подолання посттоталітарної симптоматики".

Після голосування на сайті КМДА рішення про перейменування бульвару має ухвалити Київська міська рада, однак ризик того, що Київрада проігнорує думку громадськості є, оскільки громадське обговорення має більше дорадчий характер: "Правда, це дуже ризиковано для Київради йти проти громадської думки і це свідчитиме більше про політичний характер такого рішення, що в кінцевому результаті може мати цілком негативні наслідки".

Як відомо, 2016 рік оголошено "роком Вацлава Гавела в Україні" - на честь 80-річчя від дня народження визначного політика, драматурга й мислителя.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007839
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору