Політика України
  1184  0

 Усі реформаторські закони Рада повинна прийняти перед канікулами, - керівник адвокаційного напрямку РПР Вадим Міський

Пленарний тиждень парламенту (12-15 липня) може стати останнім перед відпусткою, яка триватиме аж до вересня. Однак, спершу депутатам варто навести лад із прозорістю тарифів, розблокувати продовження децентралізації та антикорупційної реформи.

Про це у блозі на ЦензорРеформ пише Вадим Міський, керівник адвокаційного напрямку Реанімаційного Пакету Реформ.

Зокрема він зазначає, що необхідно прийняти законопроекти у сферах енергетичного сектора, місцевого самоврядування та децентралізації, а також антикорупційній, економічної інтеграції, дерегуляції та для забезпечення функціонування навколишнього середовища.

Зокрема, законопроект № 2966-д (ініціатори - народний депутат Олександр Домбровський та 11 ін.), як стверджує Вадим Міський, забезпечить НКРЕКП чіткими вимогами щодо прозорості рішень щодо тарифів, гарантіями незалежності від політичних та лобістських впливів, а також достатніми повноваженнями для захисту інтересів споживачів, у відповідності до стандартів, які діють в ЄС".

Крім цього, за його словами, ключовий законопроект у децентралізаційному напрямку № 4772 щодо добровільного приєднання територіальних громад (ініціатори - народні депутати Микола Федорук, Вікторія Пташник та ін.). Саме він регулюватиме порядок добровільного приєднання до вже утворених об'єднаних територіальних громад.

Як зазначає Вадим Міський, варто ухвалити і законопроект № 4812 щодо діяльності Національного антикорупційного бюро України (ініціатори: народні депутати Ганна Гопко та ін.).

У напрямку захисту довкілля експерти вимагають прийняти законопроект № 2009а-д про оцінку впливу на довкілля (ініціатор - народний депутат Анатолій Дирів). Законопроект № 4496 (ініціатори - народний депутат Вікторія Пташник та ін.) сприятиме зменшенню адміністративних бар'єрів під час укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), зарахування валютної виручки, а також бухгалтерського обліку та фінансової звітності для експорту послуг.

Також, на думку Вадима Міського, законопроект № 2431 (ініціатори - народний депутат Вікторія Пташник та експерти РПР, ініціатива "Сильніші разом") дозволить встановити європейські процедури визначення та накладання штрафів з боку АМКУ, а й дозволить виконати завдання Угоди про асоціацію з ЄС.

Як зазначає ескперт, Реанімаційний пакет реформ підготував перелік із 56 реформаторських законопроектів, готових до винесення в зал . Їх потрібно розглядати невідкладно.

закони

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007734
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору