Політика України, Суспільство
  3463  0

 Українці зневірені у проведенні реформ. Єдине, чому довіряють - армія, - Бекешкіна

Лише 5% опитаних українців вірять в успіх проведення реформ, 24% вірять, що реформи можуть бути вдалими, а от 28% абсолютно зневірені в успіху.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це свідчать результати опитування щодо реформ в Україні, які провели фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова.

За словами Ірини Бекешкіної, директора Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, це дуже тривожний симптом: "Ця невіра є дуже тривожним фоном для проведення реформ, тому що для цього треба, щоб люди вірили в успіх. Взагалі успіх будь-якої справи залежить від того, наскільки люди вірять в цей успіх, а тут ми бачимо, що такого не має".

На думку опитаних, найбільший опір проведенню реформ чинять олігархи та бюрократія з чиновниками - більше 50%. Значна частина українців також вважає гальмом у проведенні реформ уряд (38%) та президента (36%). Але, як стверджує Ірина Бекешкіна, у самих українців є протиріччя, бо рушіями реформ вони вважають президента (28%), уряд (25%), населення (22%), країни Заходу (22%), громадські організації та волонтерів (19%).

"Єдина державна інституція, якій довіряють - це армія. А в позитиві волонтери, громадські організації та армія. І це з одного боку тривожно, тому що перш за все за проведення реформ відповідає уряд та органи влади. Висновок: уряд і влада мають працювати з організаціями, які представляють громадськість", - впевнена Бекешкіна.

Ціла третина українського населення, як і рік тому, готова й надалі терпіти подальше зниження рівня власного життя заради кінцевого успіху реформ (із них 8% готові терпіти стільки, скільки потрібно, а 25% - не більше року). В той час, як 40% далі терпіти не можуть через важке матеріальне становище.

Найважливішими для українців реформами є антикорупційна (56%), реформа органів правопорядку (40%), сфери охорони здоров'я (33%), реформа пенсійного забезпечення та системи соціального захисту (29%), реформа армії та зміцнення обороноздатності (24%), а також люстрація чиновників (20%). В той же час, українці найбільше хочуть знати про дві реформи: охорони здоров'я (27%) та пенсійного забезпечення (23%).

За словами Бекешкіної, дуже часто реформи не вміють донести так, щоб люди зрозуміли зв'язок із своїм життям, а це є спільним завданням представників влади та представників ЗМІ. Однак, здебільшого людей цікавить те, що стосується їхньої кишені.

Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова з 1 по 16 травня 2016 року провела дослідження щодо реформ та опитала 2016 респондентів віком від 18 років зі всіх регіонів України за винятком окупованого Криму та тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007699
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору