Політика України
  1035  0

 Громадськість перевірить фінансову звітність БПП, "Народного Фронту", "Самопомочі"та "Радикальної партії"

Громадська коаліція з протидії політичної корупції перевірить фінансову звітність 4 з 6 парламентських партій.

Як повідомляє ЦензорРеформ, це підтвердили представники БПП "Солідарність", "Народного Фронту", "Самопомочі" та "Радикальної парті"ї під час форуму "Гроші партій - під контролем".

Як зазначає Віктор Таран, голова Центру "Ейдос", представники "Батьківщини" та "Опозиційного блоку" проігнорували можливість співпраці.

Тепер громадські організації, крім НАЗК та НАБУ (відповідно до Закону "Про запобігання та протидію політичній корупції") отримають інформацію про доходи, видатки, майно та фінансові зобов'язання політичних партій.

Крім того, Таран повідомив: "Щоб викрити політичну корупцію та не допустити маніпуляцій з партійними касами, свої сили об'єднають не тільки правоохоронні органи, але й найпотужніші антикорупційні громадські організації для викорінення політичної корупції. З цією метою у жовтні розпочне роботу розроблений Центром "Ейдос" портал "Партійна каса", присвячений аналізу, візуалізації інформації про гроші партій та індекс корупції політичних партій"

За словами Ярослава Юрчишина, виконавчого директора Transparency International Ukraine, партіям тепер стане куди важче пробувати піаритися на боротьбі з корупцією: "Ми, організації громадянського суспільства та експерти відстежимо і перших, і других і повідомимо громадянам хто є хто. Тому майбутнє української політики точно за тими партіями, які втілять положення закону".

Довідка: До коаліції з протидії політичній корупції входять Центр "Ейдос", Transparency Intenational Україна, Центр демократії та верховенства права, Центр підтримки громадянських ініціатив, Міжнародний інститут демократій, Інститут республіка та рух "Під контролем". Коаліція з протидії політичній корупції тісно співпрацює з коаліцією "Реанімаційний пакет реформ".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007665
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору