Політика України, Економіка
  983  0

 Україна випереджає строки виконання Угоди про асоціацію з ЄС у чотирьох сферах, - директор Українського центру європейської політики Любов Акуленко

У чотирьох важливих сферах, які стосуються економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС, Україна випереджає дедлайн щодо імплементації необхідних європейських актів.

Про це у колонці для ЦензорРеформ пише виконавчий директор Українського центру європейської політики Любов Акуленко.

"У чотирьох важливих сферах, які стосуються економічної частини Угоди - Глибокої та Всеохоплюючої Зони Вільної Торгівлі (ЗВТ+) ми працюємо навіть випереджаючи офіційні дедлайни. Таке ж бажання пришвидшено євроінтегруватись Україна демонструє в сферах державних закупівель, прозорості видобувних галузей, технічного регулювання та санітарних і фітосанітарних заходів. За великим рахунком - у тих сферах, які відповідають за забезпечення доступу наших виробників на ринки ЄС та дають можливість конкурувати за європейські держзамовлення. Можемо ж, коли хочемо", - написала вона.

Акуленко нагадала, що Угоду про асоціацію з ЄС називають "дороговказом потрібних для України реформ". Документ передбачає зобов'язання імплементувати близько 350 європейських актів (директиви, регламенти, рішення) до 2025 р.

Відповідно до дедлайнів Угоди, за період 2014 р. - І півріччя 2016 р. Україна мала адаптувати 15 актів Євросоюзу у сферах енергетики (8 зобов'язань), транспорту (3 зобов'язання), довкілля (1 зобов'язання) та громадського здоров'я (3 зобов'язання). А також - розробити і затвердити окремий програмний документ - Всеохоплюючу стратегію імплементації законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів. Наразі Стратегія розроблена, триває процес її узгодження з Європейською Комісією.

"Якщо оцінювати кількісно і припустити, що наші депутати, міністерства та відомства мали б щоденно працювати над зближенням з ЄС, то це - зовсім небагато, як на півтора року роботи. Однак за цей період у повній мірі не було виконано жодного зобов'язання. Більшість ми виконали частково (наприклад, профільне міністерство розробило законопроекти, подало їх в Раду, де вони успішно "застрягли" ще на етапі опрацювання Комітетами). Тобто фактичний, справжній, робочий процес зближення з ЄС почався - однак дуже повільно, невиправдано повільно", - додала Акуленко.


Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007636
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору