Політика України, Здоров'я
  1050  0

 Парламентарі вимагають від Южаніної розблокувати антитютюнові законопроекти. ДОКУМЕНТ

Група народних депутатів з податкового комітету парламенту вимагає від голови Комітету ВРУ з питань податкової і митної політики Ніни Южаніної розглянути законопроекти № 2820 (ініціатори – народні депутати Ольга Богомолець, Ганна Гопко та ін.) та №2430-1 (ініціатори – народні депутати Геннадій Кривошея та Віталій Сташук) на наступному засіданні комітету.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

Нагадаємо, раніше в Українському центрі контролю над тютюном заявили, що законопорект 2430-1 (ініціатори - народні депутати Геннадій Кривошея та Віталій Сташук) захищає корпоративні інтереси великих тютюнових фірм.

14 місяців згадані законопроекти не виносили в сесійну залу на голосування. Хоч депутати і мали розглядати законопроекти у першому читанні 31 травня, проте з ініціативи Ніни Южаніної їх зняли із порядку денного засідання Верховної Ради.

У листі-зверненні парламентарі зазначають: "Враховуючи суспільний резонанс та критику Комітету з боку громадянського суспільства через затягування розгляду цих законопроектів… Вважаємо за доцільне включити до порядку денного та розглянути на наступному засіданні Комітету зазначені законопроекти". Під зверненням підписалися 7 народних депутатів: М. Головко, Р. Заставний, Т. Юрик, О. Кірш, В. Іщенко, О. Ляшко, О. Кришин.

тютюн

Попередньо до голови податкового комітету із проханням не блокувати законопроект №2820 зверталися депутати Комітету ВРУ з питань охорони здоров'я. А експерти Реанімаційного Пакету Реформ та Всеукраїнського лікарського товариства написали листи до голови парламенту Андрія Парубія.

Законопроект №2820 відповідає положенням нової Директиви 2014/40/ЄС, що має на меті зменшити привабливість тютюнових виробів. Водночас законопроект №2430-1 ґрунтується на вже скасованій європейській директиві 2001/37/ЄС і пропонує лише норми щодо мінімального вмісту смол, нікотину та монооксиду вуглецю в сигаретах і забороняє тютюн для перорального застосування.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007619
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору