Політика України, Суспільство
  430  0

 Громада не виступатиме проти дійсно важливих проектів, які створюватимуть робочі місця, - експерти оцінили "екологічний закон"

Проект Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" передбачає участь громадськості в обговоренні проектів будівництва з точки зору екологічної безпеки.

Як повідомляє Цензор.Реформ, про це у блозі пишуть експерти Реанімаційного пакету реформ Тетяна Товкун та Марта Руда.

Вони розвіюють міф про те, що участь громади у наданні дозвільних документів спричинить блокування господарської діяльності.

"Багато хто думає, що врахування думки громадськості - це буквально врахування думки всіх, проте цим законопроектом передбачається можливість обґрунтованої відмови, оскільки думки в багатьох випадках можуть бути протилежними. Проведення громадських слухань з чітко визначеними часовими рамками, а також та чітка і прозора процедура врахування та фіксації їх результатів сприятиме також певній мінімізації впливу чиновника на прийняття рішення. Навряд чи громада буде виступати проти дійсно важливих проектів, які створюватимуть робочі місця та інфраструктуру, і в такому випадку чиновнику буде значно важче відмовити у видачі дозвільних документів", - пишуть експерти.

Вони додають, що прозора процедура участі громадськості в процесі оцінки впливу на довкілля на всіх етапах є вкрай важливою:

"Це - своєрідна гарантія, що негативний вплив на навколишнє середовище і здоров'я людини буде мінімізовано, оскільки часто саме громада володіє знаннями щодо екологічних особливостей регіону".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007550
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору