Політика України
  2352  0

 Президент хоче узурпувати владу, попри те, що він не є головою виконавчої влади, - експерт РПР Микола Виговський

Комітет з питань державного будівництва підтримав та рекомендує голосувати Парламенту за законопроект Артура Герасимова №4370-1 "Про внесення змін до ЗУ "Про державну службу", що стосуються процедури добору голів місцевих державних адміністрацій.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявляє експерт Реанімаційного Пакету Реформ Микола Виговський.

Саме сьогодні, 7 липня, депутати можуть підтримати ініціативу, яка суперечить Конституції, оскільки закон уже зареєстрований на порядку денному. Згідно з документом попередній добір здійснюватиметься спеціально створеною Комісією при Президенті.

За його словами, даний законопроект суперечить положенням Конституції, як зазначається в Основному Законі саме уряд повинен добирати кандидатів на голів місцевих державних адміністрацій та подавати їх Президенту для призначення. Відповідно до положень чинного закону "Про державну службу", попередній добір на посади голів МДА здійснюється незалежною та збалансованою Комісією з питань вищого корпусу державної служби.

Як зазначає Микола Виговський: "Цей законопроект прямо суперечить Конституції та логіці розподілу влади в парламентсько-президентських республіках, а також загрожує узурпацією влади Президентом. В Україні Президент не є головою виконавчої гілки влади. Місцеві державні адміністрації підконтрольні і підзвітні Кабінету Міністрів. Тому дуже дивною виглядає відсутність публічної позиції Кабміну, адже законопроект обмежує його конституційні повноваження".

Експерти РПР впевнені, що законопроект Герасимова є неконституційним та призведе до узурпації влади Президентом. Їхню думку підтримує міжнародна спільнота, зокрема негативні висновки надало представництво Європейської комісії.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007462
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору