Економіка
  576  0

 Новий законопроект про вплив на довкілля не перешкоджатиме притоку інвестицій, - експерти РПР

19 травня народні депутати безпідставно провалили у першому читанні проекту Закону України "Про оцінку впливу на довкілля".

Про це у колонці для ЦензорРеформ пишуть експерти Реанімаційного Пакету Реформ Тетяна Товкун та Марта Руда.

Вони нагадують, що тоді не вистачило всього два голоси.

"Тоді парламент вдруге розглядав законопроект, який у підсумку направили до комітету для підготовки його до повторного першого читання. Під час розгляду Віктор Пинзеник, який голосував "проти", у своєму виступі заявив, що законопроект - "це той випадок, коли за гарною оболонкою криються дуже неприємні речі. Про що йде мова? В цьому залі всі закликають про дерегуляцію, про те, щоб створити прекрасні умови для інвестицій, скасувати ліцензії, дозволи, а цим законом вводяться норми, за якими величезний перелік видів діяльності потребує попереднього проходження екологічної експертизи. Мало того, що це створює умови для корупції".

Після цього відверто маніпулятивного та негативного виступу, голосів на підтримку документу стало ще менше. На жаль, розібратись у новій процедурі було цікаво не всім народним обранцям. Побоювання прийняти щось невигідне для бізнесу перемогло", - пишуть вони.

За їхніми словами, запровадження процедури оцінки впливу на довкілля - одне із положень Угоди про асоціацію з ЄС. Цей інститут існує у всіх країнах ЄС, США, Австралії та багатьох країнах Африки.

У блозі Товкун і Руда розвінчують міфи, які, на їхню думку, існують довкола цього законопроекту. Зокрема, те, що він буцімто перешкоджатиме потоку інвестицій в Україну.

Повний блог читайте тут.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007447
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору