Політика України, Суспільство
  855  0
Матеріали за темою:

 Недоброчесних суддів необхідно звільнити до вересня, інакше їх може перепризначити Вища рада правосуддя, - РПР та "Автомайдан"

Понад 700 суддів очікують на бестрокове обрання у Верховній Раді. Однак, у цьому переліку є судді, які заплямували свою репутацію прийняттям рішень проти учасників Євромайдану, участю у корупційних справах, непрозорими статками та переходом на службу до держави-агресора.

Як інформує ЦензорРеформ, Реанімаційний Пакет Реформ та "Автомайдан" заявляють про обурення появою таких претендентів.

Згідно з законом "Про судоустрій та статус суддів", усі судді повинні пройти процедуру оцінювання за критеріями, проте більшість кандидатів не проходили жодних перевірок та у громадськості немає впевненості щодо їхньої доброчесності.

Експерти РПР та "Автомайдан" наголошують на важливості прийняття Верховною Радою рішення щодо кар'єри цих суддів. Якщо парламент не прийме це рішення до кінця вересня, то після того як закон набере чинності, ці судді можуть бути перепризначені Вищою радою правосуддя без проходження кваліфікаційного оцінювання.

РПР та "Автомайдан" закликають народних депутатів розглянути та відхилити постанови про тих суддів, які не відповідають переліченим критеріям доброчесності. Експерти також вимагають, аби Верховна Рада своїм рішенням направила список таких суддів до Вищої ради юстиції для внесення подання про звільнення їх з посад.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007402
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору