Політика України, Суспільство
  2085  0

 Реформа децентралізації може припинитися, - експерти РПР та Мінрегіонрозвитку. ІНФОГРАФІКА

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ та Міністерство регіонального розвитку України наполягають, щоб на сьогоднішньому засіданні Комітету з питань державного будівництва регіональної політики та місцевого самоврядування (голова Комітету – народний депутат Сергій Власенко) депутати розглянули та рекомендували в цілому законопроект № 4772 (ініціатор – народний депутат Микола Федорук).

Про це повдомляє ЦензорРеформ.

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодовчих актів України (щодо добровільного об'єднання громад)" відкриває нові можливості перед територіальними громадами. Зокрема він усуває формальні перешкоди на шляху утворення спроможних територіальних громад відповідно до Перспективних планів. Крім цього, законопроект № 4772 - перший та базовий в пакеті документів щодо реформи децентралізації.

За словами експертів РПР, даний законопроект допоможе виконати ще декілька пунктів щодо реформи. Наприклад, територіальні громади, які хочуть об'єднуватися не будуть залежати від громад, які не хочуть об'єднуватися. Громади зможуть отримувати статус міста обласного значення без змін до Перспективного плану та порушень Методики формування спроможних громад.

Як зазначають експерти, вже цього року в Україні завдяки законопроекту №4772 можна буде створити близько 200 об'єднаних територіальних громад. На його ухвалення чекають і органи місцевого самоврядування, а також жителі сіл, селищ та міст.

децентралізація

Тому експерти РПР закликають депутатів не зволікати з розглядом законопроекту та рекомендувати його для голосування у ВРУ.Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007336
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору