Суспільство
  851  0

 Сьогодні жоден засуджений в Україні не має права на реабілітацію, – правозахисники

Законопроект щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок готовий до другого читання у Верховній раді України. Однак, він несе тимчасовий характер, хоч і спрямований на виправлення судових помилок.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявили експерти Реанімаційного Пакету Реформ та адвокати незаконно засуджених під час брифінгу.

Незважаючи на це, процедура перегляду кримінальних справ в українському законодавстві відсутня.

За словами Андрія Діденка, координатора програм Харківської правозахисної групи, оскарження згідно із законопроектом відбувається лише у справах про особливо тяжкі злочини та за наявності підстав, що свідчать про неправосудність вироку. Також у ньому вказані чіткі умови проведення процедури, що виключає можливість звільнення справжніх злочинців.

Як стверджує Роман Куйбіда, експерт Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ, законопроект не передбачає уникнення покарання для справжніх злочинців, але тимчасово дає право переглянути справи людей, які помилково одноразово засуджені і яким висунули вирок за відсутності вагомих доказів.

Адвокати, Віктор Колбанцев та Сергій Довгаль, які представляли такі справи у суді, навели приклади фальсифікацій кримінальних справ. Як зазначив Олег Левицький, адвокат Володимира Опанасенка: "Процедура засобу виправлення судової помилки була виключена законом під час так званої "малої" судової реформи. Сьогодні жоден засуджений в Україні не має права на реабілітацію".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007317
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору