Політика України, Суспільство
  372  0

 Виборча агітація в 7 округах проходить конкурентно та активно, але конкуренція не завжди добросовісна, - Ольга Айвазовська

Передвиборні кампанії у 7 округах на проміжних виборах до Верховної Ради мають досить високий рівень конкурентності та активності. Однак, не завжди конкуренція не завжди добросовісна.

Як повдомляє ЦензорРеформ, про це заявила координатор виборчих і парламентських програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

"Незважаючи на те, що передвиборча кампанія розпочалася 1 липня, ОПОРА зафіксувала значну кількість випадків дочасної агітації, зокрема соціальні та благодійні заходи, розміщення зовнішньої реклами та іміджевих матеріалів у ЗМІ, проведення зустрічей із виборцями. Здебільшого така ситуація присутня в межах одномандатних мажоритарних округів з боку осіб, які на момент початку агітації були ще зареєстровані кандидатами і здійснювали агітаційну діяльність, відповідно, незаконно. Конкуренція на виборчих кампаніях не завжди добросовісна", - розповідає вона.

Як стверджує Айвазовська, в Україні система контролю над політичними фінансами, в тому числі в ході виборчих кампаній, стала більш жорсткою. Спостерігачі ОПОРИ відстежують вміст фінансування і звітність кандидатів. "Ми закликаємо кандидатів якомога точніше і правдивіше надавати фінансову звітну інформацію для того, щоб потім не мати проблем з законом", - зазначила вона.

Айвазовська повідомила, що спостерігачі фіксують випадки або форми агітації, які мають ознаки непрямого підкупу виборців на всіх 7 округах. За її словами, активісти встигли зафіксувати кілька фактів зловживання адміністративним ресурсом.

"На жаль, цю проблему з виборчого процесу не усунуто. За це кандидати можуть понести серйозну відповідальність. Сьогодні в трьох округах активно працюють так звані благодійні виборчі фонди, які мають пряме відношення до кандидатів - суб'єктам виборчого процесу. Благодійна діяльність є порушенням виборчого законодавства. Всім кандидатам варто уникати такого типу агітації, адже вона є порушенням також Кримінального кодексу", - підкреслила вона.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007293
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору