Політика України, Здоров'я
  3117  0

 Прийняття антитютюнового закону під загрозою через депутатів-лобістів, - Скіпальський

Деякі надважливі законопроекти через депутатів-лобістів залишаються в підвішеному стані і мають шанс бути неприйнятими.

Про це в колонці для ЦензорРеформ написав е ксперт Реанімаційного Пакету Реформ, керівник ГО Центр громадянського представництва "Життя"Андрій Скіпальський.

Одним з таких законопроектів він називає проект 2820 щодо громадського здоров'я та захисту населення від тютюну.

"Конфлікт між комітетами (з охорони здоров'я та податковим) за право встановлювати нові картинки-попередження та регулювати вміст смакових добавок (або залишити все, як є) вийшов на найвищі рівні в парламенті. Насправді цей конфлікт - це боротьба інтересів громадського здоров'я та здоров'я дітей проти інтересів тютюнових корпорацій, яким потрібні нові й нові клієнти. І, на жаль, корпорації знаходять тих депутатів, котрі їм допомагають. Але це ті люди, які повинні захищати наші з вами інтереси, бо працюють саме за наші з вами податки", - написав Скіпальський.

Він повідомив, що 10 червня Ніна Южаніна (голова податкового комітету) реалізувала новий інструмент блокування.

"... Вона одноосібно створила робочу групу для "підготовки узгодженого тексту до першого читання" із двох законопроектів, що перебувають у різних комітетах. Законопроект № 2820 - у комітеті охорони здоров'я, а законопроект 2430-1 - у податковому комітеті. Різниця між ними колосальна, але формально Регламентний комітет визнав їх альтернативними та рекомендував розглядати одночасно. Ймовірно, це сталося не без підтримки радників податкового комітету, які мають родинні зв'язки із керівництвом однієї з тютюнових корпорацій. Але такий крок надовго відтермінує голосування у першому читанні законопроекту № 2820. Випадково? Навряд. Безкоштовно? Ні. Знову ж таки - за наші з вами податки", - написав експерт.

Він нашадав, що регламент Верховної Ради не дозволяє змінювати тексти законопроектів до розгляду у першому читанні, навіть через створення робочих груп. Таким чином, депутати мають спочатку визначатися, що робити із законопроектом № 2820: підтримати до другого читання, повернути на повторне перше читання або відхилити.

"Але голова податкового комітету за 15 місяців з моменту реєстрації не ініціювала розгляд псевдо-альтернативного законопроекту№2430-1 в комітеті. Все для того, щоби обидва законопроекти (№2820 та №2430-1) не потрапили в залу", - повідомив Скіпальський.

Шкідливою експерта також називає ініціативу нардепа Геннадія Кривошеї - законопроект №2430-1, "який був задуманий для блокування законопроекту №2820".

Детальніше читайте ТУТ.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007253
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору