Політика України, Економіка
  560  0

 Не варто боятися, що оподаткування майна відлякає інвесторів, - Олег Гетман

В Україні недосконале система оподаткування землі, все тримається здебільшого на домовленостях, а тому іноземні інвестори часто готові сплачувати фіксовані податки, однак їх лякає непередбачуваність.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявив Олег Гетман, експерт Інституту соціально-економічної трансформації та Реанімаційного Пакету Реформ.

"Саме така нерівність і непрозорість правил гри відштовхує інвесторів більше, ніж сам по собі податок. А надто зважаючи на те, що на тлі загалом високих ризиків інвестицій в Україну інвестори приходять тільки тоді, коли очікують на достатньо великі прибутки, з яких вони очікували б сплачувати також і вагомий податок", - повідомив він.

За його словами, стимулювання інновацій та постіндустріальних галузей є те, що ІТ-компанія чи новостворене підприємство, на відміну від виробничого підприємства, буде сплачувати податок на майно тільки, коли виводитиме капітал. Зокрема, він каже: "За рахунок того, що "старі" галузі та підприємства почнуть нести справедливу частку податкового тягаря (від якого їх офіційно чи фактично звільняли протягом усіх років незалежності) "молоді" - ті, що мають годувати Україну у майбутньому - отримують можливість прискорено зростати".

Також він заявляє, що навряд така система оподаткування буде вигідна представникам великого бізнесу, які мають на меті використовувати на власну користь формальні та неформальні привілеї для збагачення. Вдале управління розвитком бізнесу передбачає "шлях радикальних економічних та адміністративних реформ".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007235
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору