Політика України, Економіка
  2607  0
Матеріали за темою:

 Ліквідація поточного податку на прибуток суттєво спрощує адміністрування, - експерт Інституту соціально-економічної трансформації Олег Гетман

Модель оподаткування лише виведеного капіталу та ліквідацію поточного податку на прибуток суттєво спрощує адміністрування та мінімізує дискрецію (можливість чиновника "вирішувати питання", приймаючи рішення і трактуючи закон на власний розсуд) у цьому податку. Цю модель підтримують дедалі більше експертів.

Про це у блозі на ЦензорРеформ написав Олег Гетман, експерт Інституту соціально-економічної трансформації та РПР.

Він зазначив, що це потребує наявності компенсатора у перший рік запуску реформи, що можливо зробити шляхом удосконалення існуючого податку на майно з перенесенням на нього основного тягаря в оподаткуванні підприємств.

"Такий підхід - зміщення навантаження з прямих податків на майно та непрямі податки - збігається з висновками останніх авторитетних досліджень, згідно з якими прямі податки вважаються найбільш шкідливими для економічного розвитку, а податки на майно - найменш шкідливими", - повідомив він.

На його думку, завдяки цій реформі, власники землі чи нерухомості, які сплачують податок на доходи фізичних осіб чи на виведений капітал зможуть зменшити свої витрати на суму сплаченого податку на майно.

"На практиці це означає: середньостатистична сім'я, що отримує "білу" зарплату та проживає у невеликій квартирі чи будинку взагалі нічого додатково не сплачуватиме. Так само не буде проблем у підприємця чи високооплачуваного професіонала, який, припустимо, придбав велику квартиру чи побудував будинок - якщо тільки ця покупка відповідає його офіційним доходам. Більше того, передбачається запровадити захисні механізми для тих, хто втратив доходи, наприклад, пенсіонерів. Але повною мірою доведеться платити тим, хто живе з "тіньових" доходів, хабарів, тощо. Ну і, звісно, власникам великих підприємств - утім, навряд чи більше, ніж вони мали б платити зараз, якщо б по-чесному показували свої прибутки", - підкреслив Гетман.


Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007207
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору