Політика України, Суспільство
  328  0

 У розвинених країнах на пенсії витрачають до 10% ВВП, в Україні - до 50%, - Міклош

Частку валового внутрішнього продукту (ВВП), що виділяється на пенсії, необхідно скорочувати.

Як пише ЦензорРеформ з посиланням на Цензор.НЕТ, про це заявив радник прем'єр-міністра України, співголова Групи стратегічних радників з підтримки реформ Іван Міклош в інтерв'ю "Сегодня".

"Реальний рівень пенсій дуже низький, але в порівнянні з рівнем економіки частка державних витрат на пенсії від ВВП в порівнянні з іншими країнами залишається дуже високою. Два роки тому частка державних витрат на пенсії в ВВП була близько 60%. Це один з найвищих показників в світі. Зазвичай в країнах з розвиненою економікою цей показник не перевищує 8-10%. в минулому році Україні вдалося скоротити його, якщо я не помиляюся, на 13-14%. Але все одно він залишається дуже високим і вимагає зменшення", - сказав він.

"Це не означає, що якщо уряд буде проводити необхідні реформи, соціальний захист тих, хто дійсно потребує допомоги, скоротять. Якраз навпаки. Зараз в українській (пенсійній. - ред.) системі ще багато грошей витрачається даремно, присутні неефективність і корупція. Структурні зміни і реформи виправлять роботу системи і можуть дати подвійний ефект: з одного боку, зменшити витрати, з іншого - не зменшувати захист тих, хто дійсно від неї залежить. Можна навіть підвищити її. Проблема в тому, що в реаліях сьогоднішньої нереформованої системи допомогу отримують не тільки бідні люди, а й ті, у кого відносно високий дохід", - додав Міклош.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що дефіцит Пенсійного фонду становить 145 млрд грн і він буде рости щорічно.
Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007151
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору