Політика України, Київські новини
  1362  0
Матеріали за темою:

 КМДА саботує демонтаж пам’ятників тоталітаризму, - РПР

У Києві місцева влада відкладає знесення пам’ятника Щорсу, таким чином саботуючи виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Як пише ЦензорРеформ, таку думку висловлюють експерти Реанімаційного Пакету Реформ.

Вони наголошують, що громади та відповідальні органи повинні були до 21 травня 2016 року обговорити і ухвалити рішення про нове найменування вулиць і подальшу долю пам'ятників та пам'ятних знаків.

Однак, на їхню думку, сьогодні відбувається саботаж цього закону, викликаний передусім політичною кон'юнктурою. Міська влада Києва зволікає із виконанням вимог закону "через небажання вступати у конфлікт з частиною виборців".

Подальші такі дії можуть призвести до цілковитої руйнації пам'ятника. Найкращим рішенням повинен бути демонтаж пам'ятника та перевезення його і схожих об'єктів у спеціально відведений майданчик для подальшого зберігання з метою уникнення подібних рецидивів у майбутньом, вважають в РПР.

Реанімаційний пакет реформ вимагає від відповідальних органів виконати вимоги закону і завершити процес декомунізації в демократичний спосіб.

На їхню думку, необхідно вжити невідкладних заходів для запобігання знищенню пам'яток культури, а також уникнення суспільного протистояння. Адже невиконання закону та пасивна підтримка нівелює дух закону і спотворює прагнення переосмислити історичну пам'ять.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007148
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору