Політика України, Економіка
  1901  0

 Формулу ціни на вугілля, яку пропонує НКРЕКП, необхідно переглянути, - експерти РПР

Формула ціни на вугілля "Роттердам+" (ціна, як у порті Роттердаму та додаткова ціна доставки в Україну), яку пропонують у Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, впливає на ціну електроенергії для українських споживачів.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявили експерти з реформування енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ.

Згідно з оприлюдненою постановою №289 "Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії", ціна енергетичного вугілля становить більше 70% вартості електроенергії українських ТЕС.

Натомість експерти пропонують альтернативні моделі утворення оптової ринкової ціни:

- повернутися до попередньої моделі, але включити таргетування, попереднє оприлюднення та публічне обґрунтування справедливого тарифу для теплової генерації;

- залишити поточну модель ціноутворення з індикативним індексом енергетичного вугілля, який відповідає показникам якості українського вугілля та з врахуванням обґрунтованих витрат на його доставку.

Експерти РПР вимагають від НКРЕКП розглянути ці альтернативи, провести експертне обговорення та найближчим часом переглянути модель ціноутворення для енергетичного вугілля.

Крім цього, на думку експертів РПР, необхідно прийняти комплексні заходи, аби вплинути на ситуацію в енергетичному сектор та стабілізувати ціну на електроенергію не можливо.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007144
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору