Політика України
  671  0
Матеріали за темою:

 У Законі передбачено створення Антикорупційного суду, але його формування відкладають, – Куйбіда

Якщо надалі затягувати з процесом утворення антикорупційних судів, то корупція може буквально знищити всі ті напрацювання, які вже зроблені силами експертів та громадськості.

Як передає ЦензорРеформ, про це під час круглого столу "Перспективи та практичні механізми запровадження в Україні спеціалізованих антикорупційних судів" заявив експерт Реанімаційного Пакету Реформ Роман Куйбіда.

В Україні поки що затягують процес створення антикорупційних судів і однією з причин, на думку Романа Куйбіди, є або відсутність політичної волі, або відсутність моделі для створення антикорупційного суду. Крім цього, не встановлений чіткий механізм добору суддів, зокрема не висунуто відповідних вимог для них.

Як зазначив Микола Хавронюк, експерт РПР: "Без політичної волі не буде антикорупційних судів. Однак під зовнішнім тиском, зокрема громадськості, експертів та міжнародної спільноти вдасться досягнути єдиного рішення щодо антикорупційних судів. Разом з Вищим Антикорупційним судом повинні існувати ще спеціалізовані суди, можливо, навіть Апеляційні, бо корупційних злочинів набагато більше, ніж їх фіксують в правоохоронних органах".

Обидва експерти висунули ймовірні критерії до кандидатів у Антикорупційний суд. Головною і єдиною вимогою для відбору усіх без виключення суддів є знання, які необхідні для їхньої діяльності. Однак, для антикорупційних суддів першочерговою є бездоганна репутація - як досягнення у цій сфері, так і мотивація до роботи. Також варто врахувати і стаж практичної та наукової діяльності, вік (починаючи від 45 років). Не менш важливою є глибока обізнаність в антикорупційному законодавстві та чітке розуміння, що таке корупція.

Також вони підкреслили, що антикорупційні судді повинні бути повністю незалежними, як від влади, так і від громадськості, яка завжди бажає засудити корупціонера.

Крім того, Хавронюк впевнений: "Не можна спиратися на іноземний елемент, треба розраховувати на власні сили. У законодавстві ми повинні отримати конкретні відповіді на запитання - чому корупційні справи не можуть розглядати нинішні звичайні судді? Якщо вони будуть, то ми зможемо впливати на владу і на перебіг справ в антикорупційній діяльності".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007059
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору