Політика України, Суспільство
  394  0

 Процес децентралізації блокують три політичні сили, - експерт РПР Юрій Ганущак

Децентралізація можлива навіть без змін до Конституції. Але щоб процес активізувався, потрібно ухвалити ряд законопроектів, зокрема, про добровільне приєднання громад. Втім проходження цього документу через парламент наразі відбувається із шаленим спротивом певних політичних си, вважає Юрій Ганущак, експерт Реанімаційного Пакету Реформ.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це він заявив під час круглого столу "Парламентський порядок денний децентралізації".

За словами ганущака, зупинка конституційного процесу в цьому напрямку не може стати на заваді децентралізації і продовжувати процес можна і потрібно. Для цього, зокрема, треба прийняти закон про приєднання територіальних громад.

"Законопроект передбачає, що якщо є первинне об'єднання навколо центру, який є в перспективному плані, і при цьому більша половина людей об'єднується, уряд визнає, що ця громада спроможна, і розпочинається механізм приєднання", - розповів Юрій Ганущак.

Він запевнив, що зараз процес об'єднання перейшов на новий рівень. Якщо торік іще були обговорення, чи це потрібно, то зараз про це навіть не йдеться. Тепер обговорюють те, з ким об'єднуватися.

"Але з'являються і нові супротивники цього процесу. Зокрема, політичні сили. Але у них аргументи - ніякі. Наприклад, вони кажуть, що олігархи скуплять все підряд, їм потрібно об'єднання щоби занепали навколишні села і таке інше. Партії, які виходять з такими лозунгами, вони за означенням не мають майбутнього. Це маргіналізація політичного процесу. І серед таких політичних сил - "Батьківщина", "Свобода" та "Опозиційний блок", - заявив експерт РПР.

Фахівець наголосив: всі ці перешкоди не повинні гальмувати децентралізацію. Є пакет законопроектів, який дозволяє продовжити реформу, тому Верховна Рада повинна ухвалити його якомога швидше.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007037
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору