Політика України, Суспільство
  180  0

 У 2017-му в Україні буде 300 об’єднаних громад, - експерт РПР Анатолій Ткачук

Активний процес об’єднання територіальних громад почнеться восени. Якщо депутати приймуть закон, який запустить процедуру приєднання до вже об’єднаних територіальних громад, наступного року в Україні буде триста нових ОТГ.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це під час круглого столу "Парламентський порядок денний децентралізації" розповів експерт Реанімаційного Пакету Реформ Анатолій Ткачук.

Він зауважив, що темпи об'єднання територіальних громад хоч і сповільнилися, але процес децентралізації триває. Минулого року було створено 159, цього року - ще 13.

"До кінця року українські села, які ввійшли в об'єднані громади, отримають близько сотні водогонів. Десятки шкіл пройдуть термо-модернізацію. В багатьох селах, де ніколи не було зовнішнього освітлення, встановлюються освітлювальні системи, - це відповідь тим популістам, які розказують, що об'єднання громад знищує села", - сказав Анатолій Ткачук.

Експерт переконаний: процес об'єднання активізується восени. "Природньо об'єднуватися у вересні, щоб вкінці жовтня були призначені вибори, до 1 січня буде сформована нова рада, яка прийме повноваження, виконком, і з 1 січня всі починають працювати", - підкреслив експерт РПР.

Анатолій Ткачук наголосив, що процес децентралізації може і повинен відбуватися простіше і швидше. Для цього необхідно прийняти проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад).

"Якщо ми це зробимо (закон буде прийнятий, - ред), наступного року можна мати триста об'єднаннях громад. Тому зараз слово за Верховною Радою", - заявив Ткачук.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3007035
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору