Політика України, Суспільство
  269  0
Матеріали за темою:

 Україна ставить перед собою завдання, які є цілком реалістичними, щоб отримати безвізовий режим з ЄС, – Альона Гетьманчук

Громадськість разом із представниками влади запропонували способи для пришвидшеного отримання безвізового режиму Україною до кінця року.

Як повідомляє ЦензорРеформ, це вони обговорили під час медіаклубу "Як домогтися безвізового режиму до кінця року?", який відбувся за підтримки Інституту світової політики.

Всі експерти одноголосно заявили про те, що необхідно тісно співпрацювати індивідуально, посилено, точково, сфокусовано з парламентами країн ЄС. Особливо слід акцентувати увагу на аргументах про те, чому Україна заслуговує на безвізовий режим і яку користь це принесе самому ЄС. Також варто показати європейській спільності, що громадськість і далі готова контролювати дії влади.

За словами Ганни Гопко, народного депутата України, безвізовий режим також відкриває абсолютно інші можливості для економіки, туризму та безпеки України. Він підвищує сприйняття держави за різними показниками, тому це важливий крок на шляху до євроінтеграції.

Складність прийняття рішення щодо безвізового режиму полягає у тому, що в самому Європейському Союзі є широкі коли гравців, які повинні ухвалити це рішення, тому процедури тривалі, а процес постійно відкладається.

Однак, як стверджує Всеволод Ченцов, директор Департаменту ЄС Міністерства закордонних справ України, зі сторони Європейського Союзу йде максимальна підтримка України. Єдине, на чому слід акцентувати увагу, вимагати від ЄС розглядати країну в індивідуальному порядку, а не в пакеті з країнами, на кшталт Грузії чи Туреччини.

Як зазначає Сергій Сидоренко, редактор "Європейської правди", у громадянському суспільстві є повний консенсус про те, що ЄС повинен надати безвізовий режим. Реалізм полягає у тому, що Україна може очікувати ухвалення позитивних рішень десь у вересні-жовтні.

На жаль, за словами Сергія Сидоренка, у ЄС, як і в Україні, є люди, які не хочуть подальшого євроінтеграційного поступу. Тому поки процес затримується, з однієї сторони, у них є можливість зробити відкат у вже проведених реформах. А з другої, у ЄС впевнені, що безвізовий режим - це інструмент впливу на проведення подальших реформ, тому він не хоче віддавати цей важіль впливу, щоб забезпечити реформи.

У свою чергу Альона Гетьманчук, директор Інституту світової політики, вважає, що Україна ставить перед собою завдання, які є цілком реалістичними, щоб отримати безвізовий режим з ЄС.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3006932
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору