Київські новини, Суспільство
  128  0

 20-річчя Конституції України відзначили концертом-перфомансом - згадали всі віхи Основного закону

28 червня концерт-перфоманс "Хроніки Конституції" з нагоди 20-річчя Конституції відбувся у Національній філармонії за підтримки громадських активістів з Реанімаційного пакету реформ (РПР) та Центру політико-правових реформ (ЦППР). На концерті також були присутні представники міжнародної спільноти, вчені-конституціоналісти, експерти, волонтери та політики.

Про це повідомляє ЦензорРеформ.

За словами голови Секретаріату РПР Артема Миргородського, таким чином Реанімаційний Пакет Реформ демонструє новий підхід до інформаційних кампаній, мета яких привернути увагу громадськості, політиків, міжнародних партнерів і насамперед молодих людей до значення Основного закону в житті країни, її громадян.

Таким чином, активісти згадали нелегкий шлях української Конституції:

· Проголошення незалежності України;

· Конституційний договір 1995 рік;

· Ухвалення Конституції України 1996 рік;

· Зміна Конституції України 2004 року;

· Неконституційна зміна Конституції України через Конституційний Суд 2010 року;

· Революція Гідності та повернення до Конституції у редакції 2004 року.

Напередодні команда РПР та ЦППР здійснили серію поїздок до десятків міст країни, зустрілися з молоддю, активістами, медіа та представниками місцевої влади. А сам конституційний процес показали через призму класичної музики та пісочного малюнку.

Як зазначила Юлія Кириченко, автор та керівник проекту: "Музичні шедеври - вічні…, пісочний малюнок - вкрай тимчасовий. Шлях Конституції України останні роки схожий на пісочні нариси. Але ми віримо, що Український народ напише музичний шедевр".

Надалі команда РПР планує підтримувати експертів, які стоять за лаштунками Конституційного процесу, поширювати знання про роль Конституції для кожного та сприяти залученню громадян в активний процес свідомого громадянського життя.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3006930
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору