Політика України
  403  0
Матеріали за темою:

 Фінансування політичних партій з державного бюджету сприятиме їхній незалежності, - чеський експерт Віт Шимраль

В Україні необхідно запровадити поширену у багатьох країнах практику фінансування з державного бюджету політичних партій, які подолали прохідний бар'єр до парламенту.

Про це в інтерв'ю ЦензорРеформ сказав чеський експерт з фінансування партій, політолог та історик Віт Шимраль (PhD).

На його думку, це значною мірою сприятиме незалежності політичнихсил, зокрема від олігархів.

"Такий контроль повинен мати три складові. По-перше, це незалежні державні організації з незалежним власним бюджетом. Тут дуже важливо, щоб їхній бюджет прописувався окремою главою у бюджеті країни, ну і персонал відомства має бути неполітизованим. По-друге, недержавні громадські організації, які спеціалізуються на антикорупції. Через свої знання та поради, вони повинні давати консультації чи рекомендації народу. По-третє, найголовніша складова - це власне і народ, електорат, який прийде і віддасть свій голос за ту чи інші партію. Виборці повинні мати можливість перевірити в Інтернеті звідкіля та чи інша партія отримує свої кошти", - вважає він.

На думку Шимраля, для ліквідації такого явища як купування місць у виборчих списках, необхідно докорінно змінити електоральну систему:

"Найбільш ефективний механізм боротьби з корупцією - змінити електоральну систему. Списки тих, кого обираємо, мають бути напіввідкритими. Наприклад, встановити поріг, щоб виборець мав змогу проголосувати за того, хто йому подобається. І якщо цей кандидат набере більше голосів, він просунеться у цьому списку на кілька щаблів вище. Це найбільш розповсюджена практика".

Чеський експерт порівняв ситуацію в Україні з іншими державами післякомуністичного режиму, запевнивши, що Україна не є унікальною у проблемах з виборчим законодавством.

"У Чехії ситуація краща лише тим, що ми знаходимося не так близько до Росії. Але вже зараз відбувається погіршення ситуації в Польщі та Угорщині. Навіть після 25 років незалежності наша демократія далеко не ідеальна. Лідери громадських рухів повинні бути впевнені у тому, що роблять. Більше того, вони повинні показувати цю впевненість громаді. В жодному разі не потрібно просувати зміни радикальним шляхом. Тільки через пояснення, через комунікацію".

Повне інтерв'ю з Вітом Шимралем читайте ТУТ.Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3006862
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору