Економіка
  527  0
Матеріали за темою:

 РПР: Нова концепція податку на прибуток створює просту і прозору податкову систему

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ погодили впровадження концепції реформи податку на прибуток, незважаючи на певні недоліки у її розробці.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це вони зазначили під час круглого столу в офісі РПР на тему "Трансформація податку на прибуток в податок на виведений капітал: переваги, недоліки, ризики".

В обговоренні також взяли участь представники профільних організацій, економісти, представники бізнес асоціацій та експети з питань податкової та бюджетної політики.

За словами експерта РПР Володимира Дубровського, загалом модель реформи податку досить прогресивна, однак адміністрування спрощується не достатньо, коло можливих перевірок поширюється на велику кількість платників. В усьому світі боротьба з корупцією починається з перекривання "елітних" схем ухиляння від сплати податків.

Інший експерт РПР Ілля Несходовський (директор "Інституту соціально-економічної трансформації") підтримує запропоновану концепцію реформи податку на прибуток, оскільки вона передбачає створення простої та прозорої податкової системи. Однак необхідно також реалізувати пов'язані з цією реформою завдання, зокрема впровадити електронні сервіси для платників податків (електронний кабінет, електронний реєстр чеків, реєстр акцизних марок).

За словами Юлії Дроговоз, віце президент Українського Союзу Промисловців і Підприємців, необхідно провести більше роз'яснювальної роботи з бізнес-середовищем, щоб ті зрозуміли певні переваги, які вносить нова модель реформування податків.

Олег Гетман, експерт групи Податки РПР, зазначив, що концепція реформи податку буде прогресивною, якщо до неї не додадуть інші суперечливі норми. Також необхідно прийняти деякі зміни до Податкового кодексу з метою покращення оподаткування землі та нерухомості, аби зробити цей податок більш справедливим.

Загалом експерти прийшли до висновку, що запропонована модель прогресивна, її реалізація приведе до спрощення адміністрування та зменшення дискреції.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3006845
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору