Політика України
  195  0
Матеріали за темою:

 Новий законопроект про конфіскацію майна корупціонерів становить загрозу праву власності для всіх громадян України, - "Реанімаційний пакет реформ"

Законопроект №4811 про арешт та конфіскацію активів корумпованих чиновників (ініціатори – народні депутати Іван Вінник, Антон Геращенко, Андрій Тетерук та ін.), який нещодавно був схвалений оборонним комітетом Верховної Ради, відкриває двері корумпованим чиновникам.

Як повідомляє ЦензорРеформ, такої думки експерти "Реанімаційного пакету реформ".

На їхню думку РПР, фактично цей закон відкриває двері корумпованим чиновникам, аби ті легалізували майно через суди, зокрема через Європейський суд з прав людини. Більше того, він становить суттєву загрозу основоположному праву власності для всіх громадян України, адже прокурори та слідчі без належних на те підстав зможуть конфісковувати їхнє майно.

Також, як зазначають експертні кола, через цей законопроект конфіскацію активів Януковичів не визнає жоден іноземний суд і країна може втратити 200 млн доларів, арештованих у Швейцарії та Монако на рахунках Юрія Іванющенка.

Прокуратура у свою чергу зможе обмежитися конфіскацією умовно-корупційного майна без вироків суду, а чиновники в свою чергу уникнуть кримінальної відповідальності. Також цей небезпечний проект закону суперечить зобов'язанням України відповідно до Плану дій щодо візової лібералізації з Європейським Союзом.

На думку громадськості, новий законопроект №4811 є клоном законопроекту №4057 (ініціатори - народні депутати Юрій Береза, Іван Вінник та ін.) Напередодні його вже відхили у комітеті законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (очолює комітет нардеп Андрій Кожем'якін). Більше того, його розкритикувало Представництво ЄС в Україні та він отримав негативний висновок Ради Європи.

Експерти РПР зазначають, що законопроект № 4811 абсолютно не врахував основні зауваження міжнародних експертів та громадськості і спричинять відповідну реакцію міжнародної спільноти.

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3006573
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору