Політика України, Економіка
  144  0

 Закон про НКРЕКП необхідно прийняти негайно, - "Реанімаційний пакет реформ"

Закон про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) гарнатує прозорість її роботи.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це заявляють експерти групи "Реформа енергетичного сектору" Реанімаційного пакету реформ.

За їхніми словами, Національну комісію та її членів призначив відповідним указом Президент, однак немає спеціального закону, який би регулював їхню діяльність та функціонування, повноваження та механізм призначення членів комісії. 16 червня Верховна Рада повинна проголосувати за законопроект №2966-д "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", написаний за ініціативою народних депутатів Олександра Домбровського, Ольги Бєлькової та інших.

Експерти енергетичної групи РПР наполягають на прийнятті цього законопроекту, особливо у теперішніх умовах стрімкого підвищення цін і тарифів для населення. Більше того, на ухваленні цього законопроекту наполягає і Європейський Союз, бо це одна з умов, щоб отримати транш на 600 млн євро.

Як зазначає Тетяна Бойко, експерт РПР, нерегульована діяльність НКРЕКП приймає рішення по ринках з річним обігом коштів 400 мільярдів гривень, а дії нацкомісії часто можна сприймати як такі, що приймаються на користь монополістів. В той час, коли основна функція - стримувати інтереси монополістів, аби балансувати між потребами постачальників і споживачів.

Громадськість та експертне середовище звертаються до депутатів Верховної Ради не зволікати та прийняти в цілому Законопроект №2966-д "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3006466
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору