Політика України, Здоров'я
  165  0

 Депутатів заохочують голосувати за недіючу директиву з контролю над тютюном, - експерти. ІНФОГРАФІКА

У парламенті точаться дискусії щодо двох законопроектів. Зокрема законопроект № 2820 (ініціатори – народні депутати Ольга Богомолець, Ганна Гопко та ін.) захищає основні засади громадського здоров’я, інший № 2430-1 (ініціатори – народні депутати Геннадій Кривошея та Віталій Сташук) – корпоративні інтереси великих тютюнових фірм.

Як повідомляє ЦензорРеформ, таку заяву зробив Український центр контролю над тютюном.

Законопроект № 2820, написаний на основі діючої у ЄС Директиви 2014/40/ЄС, яка захищає здоров'я громадян від шкідливого впливу тютюну. Основна мета законопроекту полягає у зменшенні поширеності та привабливості куріння через зменшення привабливості тютюнових виробів. Найважливіше - це зміна маркування упаковок тютюнових виробів, заборона ароматизованих сигарет та законодавче регулювання електронних сигарет і трав'яних курильних сумішей.

Натомість законопроект №2430-1, як відмічають експерти ініціативи, лише імітує контроль над тютюном, нав'язуючи вже нечинні норми 2001 року. Загалом зацікавлені особи хочуть заблокувати законопроект №2820.

Громадські активісти пропонують ознайомитися з матеріалом інфографіки і закликають народних депутатів зробити вибір на користь громадського здоров'я.

тютюн

Источник: https://reforms.censor.net.ua/n3006446
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору