Колонки

(96)
 Архів
Сторінка 1 з 7
1 2 3 4 5 6 7 >>>

Я дружинник. А где бабуля? Важные советы

Приведение дружинников к присяге в столице и их скорая потасовка в Кременчуге с полицией буквально взорвали Интернет. Все задаются вопросом, насколько такие парамилитаристские формирования законны? Министр МВД заявил, что общественные организации могут делать что угодно, если «не переходят грани», а сообщество в сети уже называет дружинников «титушками в законе». Мне в этой связи сразу вспомнился вопрос героя-дружинника из операции «Ы»: «А где бабуля?» – и вот почему.

  163  0

Кто, за что, и сколько будет платить в больницах после медреформы?

Вопрос оплаты медицинских услуг часто определяет качество и продолжительность жизни человека. Авторы и сторонники реформы обещают облегчение финансовой ноши для пациентов, а противники - пугают непомерно высокими ценами на медуслуги. Кто прав, и чем для рядового украинца окажется медицинская реформа - разочарованием или благом? Правда ли, что диагностика нарушения ритма сердца у ребенка будет стоить 65 тысяч гривен, а шунтирование аорты – 130 тысяч гривен? Откуда эти цифры? И как украинцы смогут выжить, если это правда?

  855  0

Театральна культура на ланцюгу: чи є вихід?

Театр – постійний експеримент. Без експеримента і властивого йому ризику театр перетворюється на архів, який буде пропонувати картинку вічного вчора. Театр експерименту – це основна магістраль розвитку сучасного театру в світі. Український театр, на щастя, теж працює із експериментом. У столиці, Ви зможете знайти безліч театрів – це і «Театр Сучасної Драми та Комедії», «PostPlay Театр», «Театр Переселенця», Театр «МІСТ», «Дикий Театр» і ще десятки інших театрів. Таке різноманіття столиці вводить пересічного театрала в оману – більшість вказаних театральних труп існують не завдяки, а всупереч існуючій дійсності – і давайте спробуємо зрозуміти чому.

  172  0

Україна ризикує опинитися в ізоляції

Вражає, що такі дипломатичні формулювання все ще не знаходять відгуку у наших високопосадовців. Вони або до останнього не вірять, що їхні дії справді призведуть до серйозних негативних наслідків для держави, або їм це не дуже важливо. Однак загроза обмеження чи навіть повного позбавлення нашої держави фінансової та організаційної допомоги реальна.

  174  0

Комерційний облік природного газу повинен бути справедливим: як держава має допо-могти споживачам?

Сьогодні Верховна Рада України планує розглянути проект Закону про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу (5722-д від 14.12.2017). Який же подарунок Миколай принесе споживачам газу та наскільки цей законопроект справедливий? Давайте проаналізуємо.

  950  0

Монополізм на ринку РРО – міфи та реальність

Дуже часто по відношенню до різних ринків ми чуємо слова "монополія" і "зарегульованість". І це найчастіше є правдою, бо в новітній історії не могло бути інакше: радянська спадщина з регулюванням всього, що тільки можна, в поєднанні із системою кланового устрою країни породили систему, що знайшла свою монументальну досконалість у вигляді «вертикалі влади» часів Януковича. Не міг залишитися поза підозрою і "ринок РРО" або, якщо точніше - Система реєстрації розрахункових операцій в Україні.

  329  0

Нова державна служба чи нова корпоративна культура?

В розмовах із колегами з експертного середовища, громадського сектору та бізнесу головною причиною не бажання йти на державну службу, навіть за нових умов і доволі високих зарплат, є страх потрапити в «болото» бюрократії та безініціативності, а також неприйняття практики управління в багатьох державних органах типу «я начальник – ти дурак, ти начальник – я дурак».

  720  0

“Похибка Лозового”

У листопаді виповнюється 5 років новому Кримінальному процесуальному кодексу, що позитивно схвалений експертами Ради Європи як такий, що відповідав стандартам європейських країн. За ці роки до нього було внесено більше 40 змін. Втім зміни від 3 жовтня зруйнували останні ідеї, які були закладені в цьому Кодексі. Зокрема, гучна поправка №109 яка була лише примхою депутатів, котрі забажали будь-якими методами закрити кримінальні провадження проти них або їх колег.

  416  0

Встановлення індивідуальних лічильників тепло- та водопостачання. Кому це потрібно та хто за це заплатить?

Нещодавно Верховна Рада прийняла довгоочікуваний закон "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". Його положення, зокрема, передбачають оснащення індивідуальними лічильниками окремих приміщень у будівлях.

  3386  0

Як працює корупція в паркуванні та як з нею боротися

Проект громадського моніторингу "Чесна парковка" відкрив цікаві подробиці корупційних схем у паркувальному бізнесі столиці. Корупція в паркуванні – це такий собі трикутник, у вершинах якого можна поставити основних учасників паркувального "схеми" – водіїв, паркувальників і місцеву владу. І якщо останні дві категорії – вже "списані" в очах суспільства як безнадійні, то водіїв несправедливо оминули увагою.

  257  0

ПАРКУВАЛЬНА "БРИТВА ОККАМА" АБО ЧОМУ "ЧЕСНІЙ ПАРКОВЦІ" ВДАЛОСЬ ВДВІЧІ ЗБІЛЬШИТИ НАДХОДЖЕННЯ ВІД ПАРКУВАННЯ

Результати проекту "Чесна парковка" за три тижні показали, що нові паркувальники та інформаційна робота із водіями можуть підвищити надходження в міський бюджет від оплати паркування у 2,2 рази.

  235  0

Чи слід бізнесу очікувати зростання тарифів на електроенергію?

Тарифи на електричну енергію для непобутових споживачів – тобто підприємств – напряму залежать від рівня ціни електроенергії на оптовому ринку. Він складається із оптово-ринкової ціни (ОРЦ) електроенергії, технологічних витрат електроенергії, тарифу на розподіл електроенергії та витрат на її постачання. При цьому, саме ОРЦ займає левову частку в кінцевій ціні. Тому її зростання практично напевне призведе до зростання кінцевого тарифу для підприємств. Як та чому це станеться – пояснимо докладніше.

  2942  6

Чи відповідатимуть Луценко та Матіос за голослівні заяви?

Останнім часом слідчі та прокурори переважно утримуються від актів публічного таврування затриманих і підозрюваних як "злочинців". І їхній вибір не можна не вітати. Хоча слово "зловмисник" ще міцно тримається в їхніх лексичних запасах. Утім, Генеральний та Головний військовий прокурори пішли своїм шляхом. Facebook-сторінки Юрія Луценка та Анатолія Матіоса просто переповнені різкими та недвозначними заявами, які не узгоджуються з конституційними приписами та паплюжать права людини.

  4612  0
Сторінка 1 з 7
1 2 3 4 5 6 7 >>>
 ТОП колонки
Пусто
 Хмара теґів
 
 
 
 
 
 вгору