Колонки Тарас Гук
  3379  1

Кому не обійтись без міжнародного посвідчення водія?

Нещодавно Сервісні центри МВС оголосили про нову послугу – видачі міжнародного посвідчення водія. Актуальним є питання, кому саме із водіїв, які хочуть виїхати закордон, необхідно отримувати міжнародне посвідчення водія.

Національне посвідчення водія в Україні, яке видається протягом останнього часу (починаючи з 2013 року), визнається більшістю країн світу документом, який дає право керувати транспортним засобом без будь-яких додаткових посвідчень.

В чому ж тоді необхідність у міжнародному посвідченні водія?

Питання визнання чи невизнання національних і міжнародних посвідчень водія регулюють дві міжнародні конвенції – Женевська (1949р.) та Віденська (1968р.). Україна приєдналась, як і більшість країн світу, до Віденської конвенції. Саме цей міжнародний договір передбачає, що наявність національного посвідчення водія є достатньою, щоб мати право керувати автомобілем. Єдина вимога до посвідчення - воно повинно відповідати формі та вимогам встановленим конвенцією.

Двома основними вимогами є:

1) посвідчення водія повинно мати строк дії (тобто не бути безстроковим);

2) всі дані, які внесено до посвідчення водія повинні дублюватись транслітерацією латинськими літерами.

Якщо ваше посвідчення водія виглядає ось так:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

то воно цілком відповідає вимогам Віденської конвенції.

Якщо ж ваше посвідчення є безстроковим, або дані у ньому не продубльовані латинськими літерами, то за правилами конвенції, Вам необхідно мати міжнародне посвідчення водія.

Вимоги Женевської конвенції до форми міжнародного і національного посвідчення водія схожі до тих, що містяться у Віденській, однак, обов’язковою умовою керування транспортним засобом на території країн, які приєднались лише до першої конвенції, є наявність додатково до національного ще й міжнародного посвідчення водія.

Головні характеристики міжнародного посвідчення водія наступні:

  1. є офіційним перекладом посвідчення водія на іноземну мову: російську, англійську, іспанську, німецьку, французьку та, за необхідності, на інші мови;
  2. є додатковим документом і діє лише у поєднані із національним посвідченням;
  3. не діє на території країни постійного перебування;
  4. строк дії - 3 роки;
  5. видається лише уповноваженими органами держави, в Україні - виключно сервісними центрами МВС.
  6. має вигляд книжечки з відповідними сторінками на кожній із мов перекладу:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо говорити про Європу, то міжнародне посвідчення вам знадобиться, щоб пересуватись такими країнами, як Мальта, Кіпр, Андорра, Албанія, Ісландія, Ірландія і Туреччина, у всіх інших країнах ЄС та Східної Європи, в тому числі РФ та Білорусії, достатньо національного посвідчення водія. Найбільшими країнами інших континентів, де обов’язково потрібно мати міжнародне посвідчення водія є: Австралія, Аргентина, Гонконг, Єгипет, Індія, Канада, Китай, Малайзія, Нова Зеландія, Сінгапур, США, Тайвань, Туніс, Японія.

Як уже зазначалось, всі нові національні посвідчення водія видані в Україні повністю відповідають вимогам встановленим Віденською конвенцією про дорожній рух і без наявності міжнародного посвідчення водія дають право на керування в країнах, що приєднались до цієї конвенції.

Повний перелік країн можна переглянути на офіційному веб-сайті Головного сервісного центру МВС (goo.gl/Mz8Wvw).

Однак, якщо ваше посвідчення є безстроковим та/або не всі записи у ньому продубльовані латинськими літерами, то воно не дає вам права керувати транспортним засобом у жодній із закордонних країн. При цьому, навіть ця категорія водіїв власників посвідчень водія “старого” зразка, відтепер може не змінюючи внутрішнього посвідчення та отримавши міжнародне, сміливо керувати автівкою у більшості країн світу.

Якщо ж у вас не буде міжнародного посвідчення у країні де воно вимагається, або українське посвідчення водія із даними внесеними без дублювання латинськими літерами, то в залежності від країни перебування вам загрожують штраф, відсторонення від керування чи інші стягнення.

Підсумовуючи викладене, можна привітати Сервісні центри МВС із запуском нової послуги - видачі міжнародного посвідчення водія, адже раніше із цим сервісом були дуже великі проблеми.

Українським водіям раджу зберігати спокій і виїжджаючи за кордон перевіряти вимоги країни призначення щодо посвідчень водія. А водіям, чиє посвідчення видано до 2013 року наполегливо рекомендую оновити своє посвідчення водія. Повторна видача посвідчення водія, завдяки новим підходам сервісності, також є досить зручною послугою. Більше цього, потрібно мати на увазі, що найближчим часом термін дії посвідчення водія, який сьогодні становить 30 років, повинен скоротитись до 15 років, як цього вимагають європейські стандарти.

Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 ТОП колонки
Пусто
 Хмара теґів
 
 
 
 
 
 вгору