Колонки Лариса Жигун
  268  0

Пенсійний фонд хоче поставити хрест на телекомблагодійності?

Механізм переказу благодійних SMS та голосових повідомлень може так і не запрацювати в Україні, якщо Кабмін не відреагує на звернення Українського форуму благодійників (УФБ) та Реанімаційного Пакету Реформ (РПР) і не затвердить просту схему звільнення телекомблагодійності від податків.

Справа за підзаконними актами Кабміну

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень" набув чинності 6 листопада 2016 року. 9 грудня провідні оператори зв’язку ("Київстар", Vodafone Україна, "лайфселл" і "Укртелеком" підписали Меморандум щодо сприяння розробці та впровадженню Всеукраїнської платформи публічного збору благодійних пожертв за допомогою засобів телекомунікацій. На церемонії підписання Український форум благодійників представив Дорожню карту запровадження телекомунікаційної благодійності в Україні, першим пунктом якої є приведення у відповідність нормативних актів Кабінету Міністрів України. Одним із найважливіших нормативно-правових актів є зміни до "Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого Постановою КМУ від 03.11.1998, № 1740". Експерти УФБ та РПР виявили, що відповідний проект урядової Постанови ставить хрест на впровадженні простого механізму переказу благодійних телекомунікаційних повідомлень.

Що криється за змінами до пункту 18 урядової Постанови

Якщо Постанова Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого Постановою КМУ від 03.11.1998, № 1740” буде ухвалена у запропонованому вигляді, то:

  • кожен абонент змушений буде особисто писати звернення до місцевого органу Пенсійного фонду і до Держказначейства, щоб його благодійні SMS звільнили від податків;
  • до адресата благодійної допомоги дійде лише 92,5% пожертви, оскільки оператори зв’язку не зможуть повертати 7,5% збору до Пенсійного фонду.

Зрозуміло, що проект Постанови нівелює простий механізм повернення користувачам послуг зв'язку невикористаної суми авансу і податків через операторів телекомунікаційних послуг, що передбачено Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень" від 6.10.2016, № 1664.

Як розблокувати телекомблагодійність

Для того, щоб закон, беззаперечний здобуток сектору благодійності за 2016 рік, запрацював, Український форум благодійників та Реанімаційний Пакет Реформ вимагають виключити зміни, внесені до пункту 18 Проектом Постанови та врахувати пропозиції Коаліції "Реанімаційний Пакет Реформ" до Проекту Постанови.

26 грудня 2016 року Реанімаційний Пакет Реформ відправив прем’єр-міністрові Володимирові Гройсману листа з поясненням ситуації та проханням взяти розробку документа під особистий контроль.

23 грудня 2016 року на зустрічі з операторами зв’язку, ініційованій Національним агентством з питань електронного урядування, Володимир Гройсман заявив, що слід будувати електронні сервіси, щоб "громадяни мінімально контактували із чиновниками" і що як державні, так і комерційні послуги мають надаватися "дистанційно і якісно".

Телекомблагодійність повинна стати одним із перших сервісів, які стануть підтвердженням того, що прем’єр не кидає слів на вітер. Тому сектор благодійності закликає прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, віце-прем’єр-міністрів Геннадія Зубка та Павла Розенка, Міністра соціальної політики Андрія Реву і голову правління Пенсійного фонду Олексія Зарудного особисто долучитися до запровадження простого механізму повернення збору до ПФ із благодійних телекомунікаційних повідомлень через операторів зв’язку, як це було продумано найкращими юристами України, написано в Законі і ухвалено Верховною Радою.

Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 ТОП колонки
Пусто
 Хмара теґів
 
 
 
 
 
 вгору