Колонки Михаил Серебряков
  998  0

Нові призначення керівників КП Києва: за завісою прозорих конкурсів

В обхід прозорих механізмів, все більше керівників комунальних підприємств отримують свої портфелі не за конкурсами, а за розпорядженням міського голови. 6 вересня на сайті КМДА з'явилася інформація про призначення новим генеральним директором комунального підприємства "Київпастранс" Дмитра Левченка. Відповідне розпорядження мера за номером 846 було підписано 30 серпня 2016 року – це акурат за два дні до набрання чинності Положення про конкурсний відбір.

Ласий шматок "Київпастранс"

КП "Київпастранс" – одне із найбільших в столиці комунальних підприємств. За даними Департаменту комунальної власності м. Києва, на листопад 2015 року на підприємстві працювало 9 201, 28% працівників всіх госпрозрахункових комунальних підприємств, установ, організацій комунальної власності м. Києва, що підпорядковані Київраді, КМДА та його структурним підрозділам.

Навколо самого підприємства неодноразово розгорталися корупційні скандали. У лютому 2015 року тодішній керівник підприємства, а нині директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Сергій Майзель на прес-конференції відкрито заявив про тотальність та традиційність корупції у підприємстві.

"У КП "Київпастранс" ми отримали взірець корупційних схем, які були у продовж 11 років на підприємстві. Коли ми почали аудит, ми ужахнулись: у корупційній павутині було задіяне повністю все підприємство. Борги з заробітної плати перевищували 120 мільйонів гривень, а кредиторська заборгованість – більше 1 мільярда 200 мільйонів гривень", – сказав Майзель.

Обіцяють прозорі конкурси, призначають – за старою схемою

Громадськість у відповідь на цю ситуацію запропонувала керівництву міста кілька рішень, які б могли завдати відчутного удару по корупційних схемах у "Київпастрансі" та інших КП. Обрання кандидатів на посади керівників КП через відкритий та прозорий конкурс мало стати найпотужнішою зброєю в арсеналі антикорупційників. Члени Антикорупційної ради при Київському міському голові, експерти Реанімаційного Пакет Реформ (РПР-Київ), депутати Київради та посадові особи КМДА брали участь у розробці документу, який би мав змінити корупційну практику призначення керівництва КП. Результатом стало Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектору економіки в місті Києві.

21 липня на засіданні Київради абсолютна більшість депутатів підтримала це Положення. На підтримку конкурсного обрання висловився і директор Департаменту транспортної інфраструктури Сергій Майзель, пообіцявши "всіляко сприяти проведенню прозорих конкурсних відборів кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання у межах компетенції Департаменту".

Більше того, Київський міський голова особисто підтримав новий механізм кадрового відбору: "…Відкритий конкурс на посаду дає можливість прийти людині, яка відповідає моральним якостям, професійним навикам та працювати прозоро" (протокол засідання Антикорупційної ради від 13.06.2016)

Але за два дні до того, як Положення про конкурсний відбір набрало чинності, рішенням міського голови керівником одного із найскандальніших комунальних підприємств столиці без жодного конкурсу стає вже згадуваний Дмитро Левченко.

 

"Київпастранс" – не єдине підприємство, керівництво якого призначене без проведення конкурсів вже після того, як відповідне Положення було прийняте Київрадою. Так, лише за п'ять днів, з 25 по 30 серпня 2016 року, розпорядженнями міського голови були призначені шість нових керівників комунальних підприємств.

 

Дата розпорядження

Комунальне підприємство

Прізвище керівника

25.08.2016

"Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Печерського району міста Києва"

Дорошенко Ю.В.

26.08.2016

"Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Оболонського району міста Києва"

Куліков О.М.

29.08.2016

"Київавтошляхміст"

Шовкопляс П.В.

 

30.08.2016

"Інженерний центр"

Терентьєв М.

30.08.2016

"Спортивний комплекс"

Касаткін А.А.

30.08.2016

"Київпастранс"

Левченко Д.В.

 

Проте "Київпастранс" в цьому переліку відрізняється не тільки масштабом, а й публічною обіцянкою Віталія Кличка забезпечити конкурсний відбір саме в цьому підприємстві. Формального порушення закону в такій поведінці, звісно, немає – проблема, скоріше, морального характеру.

Громадськості невідомо, чи розробляли новопризначені керівники програми розвитку комунальних підприємств, які вони очолили за розпорядженням мера? Чи пропонували шляхи реформування підприємств? Чи мають вони плани стосовно подолання корупційних ризиків у їх роботі?

Все це залишилось таємницею, яка відома лише високопосадовцям у стінах КМДА. Громадськості, на жаль, відводиться роль статистів та пропонується "спостерігати за шоу". Ми не станемо. Група РПР-Київ публічно звернувся до Київського міського голови з вимогою пояснити, що за виняткові обставини "змусили" його порушити публічне зобов'язання та коли територіальна громада зможе ознайомитись із програмою антикризових та антикорупційних заходів новопризначеного директора Дмитра Левченка щодо КП "Київпастранс".

Відповіді чекаємо…

Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 ТОП колонки
Пусто
 Хмара теґів
 
 
 
 
 
 вгору