Колонки Віталій Постоленко
  876  0

IIІ Міжнародна Конференція “Енергоефективність в промисловості, АПК та ЖКГ” об’єднає 400 національних і міжнародних партнерів

Питання енергоефективності та енергозбереження в Україні не лише не втрачає актуальності, але й навпаки – привертає все більше уваги в суспільстві. Одним із найбільших профільних бізнес-майданчиків три роки поспіль залишається Міжнародна Конференція “Енергоефективність в промисловості, АПК та ЖКГ”. Це – спосіб популяризувати політику енергоефективності та енергозбереження на міжнародному, державному, регіональному та муніципальному рівнях. Це вже добра традиція та значима подія для законодавців, полісі-мейкерів, представників бізнесу, міжнародних фінансових та неурядових організацій, юридичних та консалтингових компаній, інвесторів, а також експертного середовища, донорів та приватних підприємців, які працюють або планують впроваджувати проекти в Україні.

За два роки захід, безумовно, став одним із найважливіших в сфері енергоефективності та енергозбереження та об’єднав понад 400 найважливіших національних та міжнародних партнерів.

Цього року Конференція відбудеться на початку жовтня. Одним із головних питань буде стан енергоефективності в Україні та світі. Крім того, учасники обговорюватимуть зміни в законодавстві, інноваційні рішення в агропромисловому комплексі, а також досвід впровадження проектів енергоефективності та альтернативної енергетики у визначених секторах. Важливими темами Конференції будуть також фінансові та юридичні інструменти для реалізації проектів, державні та міжнародні ініціативи щодо підтримки реалізації заходів у відповідних напрямках і технології та методи енергоефективного будівництва тощо.

Україна залишається енергетично залежною країною, яка не здатна забезпечити власні потреби в енергоресурсах самостійно. В той же час, енергоємність ВВП України у 2,5–3 рази перевищує середні показники розвинених країн. Висока енергоємність є наслідком особливої структури національної економіки за останні 10-15 років, яка зміщена в бік більш енергоємних галузей промисловості. Така модель притаманна багатьом країнам пострадянського простору та характеризується відсталістю технологічної бази промислових підприємств, у порівнянні з розвиненими країнами, та недосконалістю або відсутністю механізмів її оновлення.

Водночас, не можна сказати, що в Україні зовсім відсутні такі механізми, але модернізація технологічного фонду відбувається не так швидко як нам би того хотілось. Бюджетних коштів не вистачає, а приватні власники бізнесу не завжди готові пожертвувати прибутками задля впровадження енергоефективних заходів на власних підприємствах, особливо, якщо термін окупності таких проектів перевищує 1-2 роки.

Традиційно є певні проблеми з формуванням чесного і прозорого ринку тарифів на природний газ та електроенергію, законодавча база з питань енергоефективності та енергозбереження є недосконалою, але все ж таки поступово в Україні починають переходити від слів до діла.

Останні кілька років стали особливими для України. У нас всіх з’явилась надія на кардинальні зміни в суспільстві, політиці, економіці, промисловості та, власне, в енергетиці. Нарешті, в Україні впроваджений механізм роботи енергосервісних компаній (ЕСКО), експерти активно працюють над гармонізацією європейського та українського законодавства в сфері енергоефективності та енергозбереження, до енергоефективних проектів в Україні залучаються професіонали ключових міжнародних фінансових та консалтингових інституцій. В будівництві починають використовувати енергозберігаючі матеріали та енергоефективні технології, а такі поняття, як "пасивний будинок" та "екодизайн" поступово стають стандартом. Підприємства АПК та харчової промисловості все частіше відмовляються від споживання природного газу, заміщуючи його різноманітними видами біомаси, а зернові та масляні культури піддають глибинній переробці для подальшого виготовлення білків, біоетанолу, кормів, добрив тощо.

Тож незважаючи на всі перепони та глобальне економічне становище, в Україні є відчутний прогрес у сфері енергозбереження та енергоефективності. А головне – є перспектива подальшого розвитку та привід для зваженого оптимізму.

Все це стане темою обговорення на ІІІ Міжнародній конференції. Тому чекаємо всіх зацікавлених експертів, політиків, представників бізнесу та журналістів на нашому заході.

Попередній проект програми можна завантажити тут.

Для участі у Конференції необхідно зареєструватись за посиланням.

Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 ТОП колонки
Пусто
 Хмара теґів
 
 
 
 
 
 вгору