Колонки(50)

 Архів
Сортувати за:останнім популярним
Сторінка 1 з 4
1 2 3 4 >>>

Політичні фінанси: до прозорості ще далекувато...

8 жовтня 2015 року прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції", який має відіграти ключову роль у подальшому розвитку українського парламентаризму і державності загалом.

  31

Про наслідки викриття текстових запозичень Лілією Гриневич: коментарі "Дисергейту"

Антиплагіатна ініціатива "Дисергейт" зібрала коментарі щодо фактів плагіату, виявлених у наукових роботах міністра освіти та науки України Лілії Гриневич.

  863

Под брендом РПР

Вот уже два с половиной года многие слышат загадочную аббревиатуру - РПР. То ли партия… То ли движение… При упоминании полного названия: Реанимационный Пакет Реформ, - становится яснее, но ненамного. По сути, все равно понятно немногим. Некоторые даже думают, что это группа медиков-активистов со времен Майдана.

  388

Перші виклики реформи держслужби

Реформа державної служби в Україні мала на меті досягти трьох основних цілей: оптимізувати кількість держслужбовців, дати решті гідний рівень заробітної плати, і приймати на посади фахівців високого рівня прозоро і чесно. Перші кроки реформи показали проблеми та прорахунки її втілення.

  164

Народний Фронт: як освоїти 50 млн. грн. в умовах української політики?

Протягом шести місяців активісти центру Ейдос проводили аналіз діяльності та фінансових звітів політичних партій. Цією статтею започатковуємо цикл публікацій про феномен українського політикуму і розпочнемо з лідера перегонів останніх парламентських виборів – партії "Народний фронт".

  142

Ціна плагіату або де взяти гроші на зарплати освітянам

На тлі шоку від знайомства з е-деклараціями українських можновладців відійшли на другий план інші події останніх двох тижнів. Серед них дві, які відбулися майже одночасно: прийняття 20 жовтня Верховною Радою у першому читанні проекту державного Бюджету на 2017 рік та виступ 1 листопада профспілки освітян, коли до Кабінету міністрів і Верховної Ради України прийшло кілька тисяч педагогів з вимогою підняти заробітну плату.

  4406

ТОП-5 інструментів моніторингу конфлікту інтересів

Центр "Ейдос" уже писав про те, як уникнути конфлікту інтересів і чиновникам, і депутатам місцевих рад. Тепер хочемо прояснити, як же ці конфлікти інтересів виявляти. За два місяці Центр "Ейдос" передав до НАЗК більше 30 заяв про виявлення порушень у сфері конфлікту інтересів. Сьогодні ми хочемо поділитися з Вами переліком інструментів, які ми використовуємо при пошуку доказової бази за цими порушенням.

  276

Річниця створення Національної поліції: перші результати

7 листопада 2015 року чинності набрав Закон України “Про Національну поліцію”, яким було задекларовано створення якісно нового правоохоронного органу – Національної поліції України. Минув рік і саме час робити перші висновки щодо досягнень і проблем у діяльності Національної поліції.

  192

Безвізовий режим і клубок повноважень: як ухвалюють рішення в ЄС

Публікація прес-служби Президента "Україна отримає безвізовий режим наприкінці листопада" збурила український медіапростір, породивши хвилю повідомлень про запровадження безвізового режиму наступного місяця. Незважаючи на двозначність формулювання – адже "запровадження" можна зрозуміти і як ухвалення рішення, і як початок дії – легко припустити, що багато хто з читачів, особливо тих, хто не заглиблювався в деталі, зрозуміли це як можливість подорожувати без віз вже в листопаді.

  2344

Конкурс на посади державних секретарів: як не змарнувати шанс

Розмежування політичних та адміністративних посад – одна із ключових задач реформи державної служби. Це означає, що до кінця цього року в усіх міністерствах та Секретаріаті Кабінету Міністрів України мають з’явитися державні секретарі. Саме ці державні службовці, будучи найвищими посадовцями в адміністративному апараті, мають забезпечувати реалізацію державної політики у відповідній сфері, галузі.

  253

Порада юристів: важливо правильно заповнити першу е-декларацію

Форма електронної декларації, прийнята в Україні, є дуже детальною. Достатньо подивитися на аналогічні формати в інших державах, щоб зрозуміти, що український випадок є радше винятком. На цьому наголошують правники і дають простої пояснення щодо небезпек і нюансів функціонування в Україні нової системи е-декларацій.

  1064

Появление портативных цифровых РРО в Украине - фантастика или обозримое будущее?

Тяжеловесное и консервативное законодательство Украины не позволяет реализовать технологии, которые обеспечили рост экономик европейских стран. На данном этапе и Украине необходимо планировать внедрение более простых и дешевых, но от этого не менее надежных инструментов работы в сфере расчетных операций

  199

Євроінтеграційні обов'язки: як МОЗ планує реформувати службу крові і систему громадського здоров'я

Україна в рамках імплементації Угоди про асоціацію з ЄС має виконати низку зобов’язань в сфері охорони здоров’я. Громадські експерти кажуть, що роботу уже "завалили". Нова команда МОЗ обіцяє ситуацію виправити і вже вказує на позитивні зрушення у цій сфері.

  118

Боротьба з плагіатом по-українськи: рецепт МОНу

Активісти антиплагіатної ініціативи «Дисергейт» і не сподівалися, що суспільний розголос щодо фактів плагіату та псевдонауки у докторській дисертації Катерини Кириленко – дружини віце-прем’єр міністра України, досягне своєї мети, тобто її дійсно позбавлять ступеня як того і вимагає ЗУ «Про вищу освіту». Ми усвідомлювали, що феодальна і корумпована система управління освітою і наукою не спроможна до очищення, про що свідчить відсутність покарань за численні факти зловживань очільників вже після Революції Гідності. Ми розраховували розпочати суспільний дискурс щодо неприйняття та спротиву практикам академічної недоброчесності, які надзвичайно поширені в Україні – це хабарництво, плагіат, фальсифікація даних досліджень, корупція, кругова порука.

  4225

Тютюновий лобізм у парламенті: де межа?

Вже рівно 18 місяців в податковому комітеті ВРУ блокується антитюновий законопроект № 2820 щодо зміни графічних попереджень на пачці сигарет про шкоду куріння та заборони додавати ароматизовані добавки у цю отруту. Чи здатні депутати подолати тютюнове лобі та зробити крок до наближення українського законодавства до ЄС у сфері громадського здоров’я, а саме захисту від тютюну, цієї сесії, чи будуть і надалі ковтати міфи про "неготовність" індустрії до змін?

  182
Сторінка 1 з 4
1 2 3 4 >>>
 
 
 вгору