Колонки

(74)
 Архів
Сортувати за:останнім популярним
Сторінка 1 з 5
1 2 3 4 5 >>>

Державні шахти: від збитковості до модернізації

В Україні роками складалася дивна традиція: профільне міністерство раз-у-раз обіцяє розпочати масштабну та остаточну реформу вугільної галузі, але міністри змінюються - а вагонетка й нині там. Наразі практично всі шахти, які мали перспективи прибуткової діяльності, приватизував ДТЕК, а у власності держави залишилися хіба ті, які з року в рік множать збитки. Воно й не дивно - державні шахти змушені реалізовувати вугілля ТЕС за цінами, що часом у декілька разів нижчі, аніж собівартість видобутку.

  1352  2

Внутрішній аудит в уряді: очі «смотрящих» чи протидія корупції?

Попередження корупції є важливим елементом доброго урядування. Відкритість прийняття владних рішень – запорука того, що державні ресурси не будуть марно розтрачені, а направлені на задоволення потреба платників податків в обороні, медицині, освіті тощо. Одним із інструментів контролю над діяльністю органу влади є внутрішній аудит. Фактично, це комплекс заходів, направлений на виявлення та знешкодження корупційних ризиків у владній вертикалі. Розкриття онлайн результатів внутрішнього аудиту дозволить громадськості та медіа долучитися до попередження корупції, тобто не допустити банального розкрадання. Втім, як показує реальність, не всі нинішні представники уряду готові допустити громадськість до контролю над внутрішніми процесами в міністерствах.

  1511  0

Пост-правда Сергея Козьякова: как на самом деле проходит конкурс в Верховный суд

В недавнем интервью Цензору глава Высшей квалификационной комиссии судей Сергей Козяков рассказал о том, как проходит конкурс в Верховный суд, который с самого старта сопровождается скандалами и обвинениями ВККС в манипуляциях правилами и процедурами конкурса. Центр противодействия коррупции подготовил факт-чек слов Сергея Козьякова и обнаружил, как ловко глава ВККС жонглирует полуправдой, вводит в заблуждение собеседника и, увы, - открыто лжет.

  3840  2

Загрози нового Закону "Про Конституційний Суд України"

заклики громадянського суспільства не цементувати політичну залежність КСУ та не звужувати інститут конституційної скарги були проігноровані, відповідні поправки народних депутатів до Законопроекту не підтримані. Натомість у тексті Законопроекту підтримані нові положення, які є неприйнятними.

  29  0

Чергова "фейкова" громадська організація тютюнової індустрії

Так звана “Національна організація роздрібної торгівлі”(НОРТ) засипала державні структури листами протесту проти законопроекту 4030-а від 19.07.2016, який передбачає заборону видимого розміщення пачок сигарет у місцях продажу.

  179  0

Дмитрий Дубилет рассказал, почему сайт по е-декларированию должен стоить 7 млн. грн, а не 100

С самого начала работы сайта Национального агентства по предотвращению коррупции, через который чиновники и депутаты должны подавать электронные декларации, его сопровождали скандалы. Пользователи мучились при заполнении деклараций, обвиняя разработчиков в неудобном сервисе. А за несколько дней до истечения срока подачи е-деклараций сайт и вовсе «лег». Сразу же появилось множество версий, почему это произошло, и как нужно было все сделать изначально.

  4698  13

Як відключитися від центрального опалення, не чекаючи на рішення місцевої влади

Україною вже вкотре шириться незадоволення мешканців багатоквартирних будинків "затягнутим", на їхню думку, опалювальним сезоном. Цьогоріч питання постає особливо гостро: за гарячі батареї у порівняно теплому березні доведеться заплатити значно більше, аніж іще рік тому. Про це пишуть у соціальних мережах, обговорюють на лавах перед під’їздами, і навіть складають петиції. Але чи справді ситуація безвихідна? Чи є будинки, які зможуть відключитися від центрального опалення до завершення опалювального сезону, зекономивши кошти мешканців?

  4843  10

Реальна євроінтеграція: як Україна виконує Угоду про асоціацію?

Хоча сьогодні вся увага у відносинах між Україною та ЄС прикута в більшості до безвізового режиму, не варто забувати, що у нас є ще одне важливе європейське завдання - виконання Угоди про асоціацію. Це десятирічний план, над яким Україна почала працювати ще з 2014 року. Що вже зробив Київ, для того щоб наблизити Україну до стандартів ЄС?

  62  0

Медичні відходи довкола нас

Мало хто на сьогодні замислюється, куди попадають з лікарень використані шприци, системи та інші медичні відходи. Проте всіх свідомих людей жахають повідомлення про знайдені використані шприци на дитячих майданчиках, оскільки всі розуміють небезпеку, яку несуть такі речі і для дітей, і для дорослих. Справді, використані медичні вироби несуть небезпеку для людей через ризик поширення інфекційних та неінфекційних захворювань. Також такі відходи несуть шкоду для довкілля.

  875  1

Кому не обійтись без міжнародного посвідчення водія?

Нещодавно Сервісні центри МВС оголосили про нову послугу – видачі міжнародного посвідчення водія. Актуальним є питання, кому саме із водіїв, які хочуть виїхати закордон, необхідно отримувати міжнародне посвідчення водія.

  365  0

КОНКУРСНІ КОМІСІЇ – ІНСТРУМЕНТ ГРОМАДСЬКОГО ВПЛИВУ НА КАДРОВУ ПОЛІТИКУ У КОМУНАЛЬНОМУ ГОСПОДАРСТВІ СТОЛИЦІ

Київ став першим українським містом, де завдяки активній позиції громадськості керівників комунального господарства обиратимуть за відкритим конкурсом.

  88  0

І стала цифра на заваді відкатам

Минулого року в Україні відбулася тиха цифрова революція. Незабаром сучасники зрозуміють, які значущі зрушення відбулися у сфері протидії ненависної корупції. А саме запуск платформи Prozorro, на якій можна побачити повну інформацію про перебіг будь-якого тендеру. Та порталу E-data, де фіксуються всі казначейські платіжки. Втім, деякі свідомі громадяни не чекають на завтра. Через що в реєстрі судових рішень немов гриби після дощу з`являються нові кримінальні справи.

  1572  9

Яка користь від інвестпрограм обленерго?

Наприкінці січня Міністерство енергетики та вугільної промисловості опублікувало на сайті інформацію щодо технологічних витрат електроенергії (ТВЕ) на передачу електричними мережами. Громадянська мережа ОПОРА вирішила проаналізувати, про що свідчать ключові показники обленерго, оприлюднені міністерством.

  1419  0

Три роки після Революції Гідності: чому зміни вповільнюються, і як запобігти відкату реформ

Як змінюється темп реформ? Якщо подивитися на індекс реформ iMoRe від VoxUkraine, де експерти щодватижні оцінюють кількість та важливість реформаторських кроків, то при діапазоні від -5 до +5 у першому півріччі 2015 року значення цього індексу дорівнювало +1,4. Це період, коли в нас розпочиналася чинна програма з МВФ і країна з економічної точки зору була в зруйнованому стані. У другому півріччі 2015 р. вже було падіння нижче ніж 1, загалом за рік індекс був 1,1.

  104  0
Сторінка 1 з 5
1 2 3 4 5 >>>
 
 
 вгору